Galatasaray Cephesi

19 Haziran Pazartesi Günü yeni sezonu açacak olan Galatasaray, ilk resmi maçına 13 Temmuz’da çıkacak. Diğer takımlara göre sezonu erken başlayan Galatasaray, 28 Haziran’da da Slovakya’da yurt dışı çalışmalarına başlayacak.

Bir yandan da transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray, Gomis konusunda son adıma gelmek üzere. Oyuncunun menajeri geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Galatasaray’la anlaşmanın bitmek üzere olduğunu belirtti.

Tabii Gomis’in gelmesi halinde şu anda Galatasaray’ın kadrosunda bulunan Eren’in yine forvet için 2.aday olması gündeme gelecek. İçerde oynanacak olan maçlarda teknik direktör Tudor, iki oyuncuyu da kullanabilir ama Gomis muhtemelen Galatasaray’ın 1.tercihi olacaktır.

Galatasaray’da bir diğer gündem ise Sneijder konusu. Sezon sonunda Tudor’un gidebilir raporu verdiği oyuncu, Galatasaray’ın tavrına göre hareket edecek. Oyuncuya teklifler olduğunu da bilen yönetim, ilerleyen günlerde son karar için tekrardan Tudor’la konuşup, oyuncuyla ilgili durumu netleştirecek.

Geçen sezon Galatasaray’ın en iyilerinden biri olan Hollandalının yerine bu kalitede oyuncu bulma konusunda da zorlanacak olan yönetim, büyük bir olasılıkla oyuncuyu kadroda tutacaktır. Tabii Belhanda alternatifi, bu kararı da değiştirebilir. Galatasaray sezonu açtığında gelişmeler devam edecektir.

Türkiye’den tam 3 takımın ciddi olarak transfer listesinde olan Fransız Clichy’nin Galatasaray’a yakın olduğu günün sıcak gelişmeleri arasında. Galatasaray’da her konuda anlaştığı öne sürülen oyuncunun bu hafta İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra Sao Paulo forması giyen stoper Maicon için de girişimlerine devam eden Galatasaray, bu oyuncuyla ilgili de süreci bitirmek üzere. Önümüzdeki hafta oyuncuyu İstanbul’a getirmeyi planlayan Galatasaray’ın bu transferi 7 milyon euro gibi rakama bitireceği de transferin ayrıntısı olarak kulislerde konuşuluyor.

Sarı Kırmızılı takım bu transferi de bitirirse, Belhanda ve Gomis’den sonra önemli bir oyuncuyu da kadrosuna katmış olacak.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna