Galatasaray Çok Farklı

Geçen seneyi oldukça sıkıntılı bir şekilde kapatan ve sezona da UEFA Avrupa Ligi’nde elenerek başlayan Galatasaray da Teknik direktör Tudor, neredeyse kovulma pozisyonuna gelmişti.

Sonrasında yönetim yaptığı transferlerle takımın çehresini değiştirirken, Tudor da Sarı Kırmızılı takımın oyun felsefesini baştan aşağı yenilemiş oldu.

Geçen sene top rakipteyken topu kazanma konusunda ligin 18.sırasınd yer alan Sarı Kırmızılı takım, bu sene Karabükspor’ün ardından bu analizde 2.sıraya kadar yükseldi.

Bu da demek oluyor ki, geçen seneye göre hücum pres çok daha iyi yapılıyor. Bunda yeni transfer Fernando’nun da büyük katkısı var. Selçuk İnan’ın pozisyonunda oynayan deneyimli oyuncu, hem top kesiyor hem de kazandığı topları ileri taşımada başarı oranı yüksek bir yüzdeyle oynamış oluyor.

Yine geçen seneye göre oyunu dikine oynama anlamında daha da iyi işler yapan Galatasaray, bu oyun felsefesiyle 3.bölgedeki oyuncularını da daha fazla efektif hale getirmiş oluyor. Bunun örneğini de 5.maçta skora doğrudan katkıda bulunan Gomis’de görebiliyoruz.

Geçen seneye göre ikili mücadele konusunda da kendini geliştiren Galatasaray, bu sene ikili mücadelelerde çok daha kuvvetli olunca, takımın topla olan ilişkisi de artmış oluyor.

Tabii Sarı Kırmızılı takımın geçen seneden beri halledemediği tek konunun yan toplar ve duran toplardan yenilen goller olduğunu söyleyebiliriz. Bu konunun çaresini bir türlü bulamayan takımın bunu da halletmesi gerekiyor. Ayrıca bu sene takıma yeni katılan Belhanda’nın da zaman zaman oyundan düştüğünü ve kaybolduğunu görüyoruz.

Faslı oyuncunun da kendisinden beklenildiği gibi çok daha efektif olarak oyunda kalması gerekiyor.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna