Galatasaray da Son Planlar Devrede

Asıl pozisyonu sağ bek olan Linnes’i o pozisyonda oynayacak oyuncu olmaması nedeniyle sol bek oynatan Tudor, ilerleyen maçlarda bu durumun sıkıntı olmaması için transfer istiyor.

Şu ana kadar da oynadığı maçlarda bu bölgede oldukça pozitif bir performans sergileyen ve devamı için umut verse de buraya kesinlikle bir alternatif gerekiyor.

Bunun için de Chelsea’nin sol bekleri Baba Rahman ve Kennedy için yönetime baskı yapan Tudor bu iki oyuncudan birinin takıma katılmasını istiyor.

Daha önce Juventus’tan Asamoah’la ilgilenen ancak Juve’nin bu oyuncunun yerine bir oyuncu alamaması sebebiyle, oyuncuyu satmayan İtalyan ekibi, Şampiyonlar Ligi listesine de oyuncunun adını yazmıştı.

Chelsea’nin mevcut kadrosunda forma şansı bulunmayan bu iki oyuncudan birinin adını yakın zamanda Galatasaray da duyabiliriz.

Arda Turan konusunda da çalışmalarına devam eden Sarı Kırmızılı takım, oyuncunun menajeriyle devamlı temas halinde. Oyuncuyu 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna katmak isteyen yönetim, oyuncunun alacağı yıllık ücrette indirime gidilmesi halinde bu transferi bitirecek gibi duruyor ancak Arda’nın takıma katılacak olması takımdaki dengeleri de ciddi biçimde değiştirebilir.

Galatasaray’dan ayrılırken yuvaya kaptan olarak veda eden tecrübeli oyuncu geri geldiğinde de muhtemelen kaptan olarak sahaya çıkmak isteyecektir. Bunun yanı sıra Galatasaray da uzun bir zamanı geride bırakan Tudor’un yıldız oyuncularla nasıl anlaştıklarını biliyoruz. Yıldız oyuncu psikolojisi konusunda tavrı son derece sert olan Tudor’un, Arda’yı kontrol etmesi de zor olabilir.

Galatasaray’ın stoperi Serdar Aziz’in de A Milli Futbol takımının oynadığı Ukrayna karşılaşmasında burnunun kırılması, Sarı Kırmızılı takım açısında oldukça sıkıntılı bir haber ancak hafta sonu oynanacak olan mücadele Man City’den yeni alınan Denayer bu nedenle ilk 11’de forma şansı bulacak.

Galatasaray’ın bir diğer gündem konusu ise Sinan Gümüş. Takımdan ayrılmak istediğini sylese de bir süredir kendine kulüp bulamayan ve buna rağmen de yıllık ücretinde zam talep eden Sinan’a, istediği zamda muhtemelen verilmeyecek. Benfica’ya gideceği konusu ise şimdilik rafa kalkmış durumda.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna