Galatasaray Günlüğü

Önümüzdeki sezon UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek olan Galatasaray, bu turnuvaya katılım sağlayabilmek için kuraya 2.ön eleme maçlarından katılacak.

İsviçre’nin Nyon kentinde bugün çekilecek kuranın ardından Galatasaray rakibi belli olacak. Bu nedenden dolayı da Temmuz Ayı’nda ilk resmi maçı için sahaya çıkacak olan Galatasaray, bugün topbaşı yapacak.

Bir süredir konuşulan Tudor’un Sneijder’i istemediği konusuna dün Başkan Dursun Özbek açıklık getirdi. Başkan teknik direktör Tudor’un, Sneijder’i istememe gibi bir durumunun olmadığını belirterek, ayrıca oyuncunun 1 yıl daha sözleşmesinin olduğunu hatırlatarak takımda kalacağını söyledi ancak oyuncuya ciddi bir teklif gelirse kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket edebileceklerini de sözlerine ekledi.

Sezon başı çalışmalarına katılacak olan Hollandalı oyuncunun durumu muhtemelen daha sonra belli olacak. Sneijder’i şu anda Avrupa’nın her takımı kadrosuna almak isteyecektir.

Bir yandan da M.City’den almak istediği Clichy ile artık sona yaklaşan Galatasaray, önümüzdeki hafta bu oyuncuyu İstanbul’a getirecek ve bir aksilik olmazsa bu transferi gerçekleştirecek.

Galatasaray’da günün sıcak gelişmesi ise geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de kiralık olarak forma giyen Lens konusunda yaşandı. Oyuncunun menajeri Beşiktaş’ın aradan çekilmesinin ardından, Galatasaray’a mesaj göndererek görüşebileceklerini iletti.

Bruma’yı Leipzig’e satan Galatasaray’ın bu oyuncunun yerine sıcak baktığı Lens için görüşmelere hemen başlayacağı gelen haberler arasında. Muhtemelen bu oyuncuyla ilgili sıcak gelişmeler, ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır.

BONUS: 350TL
Oyna