Galatasaray Kadroyu Genişletiyor

Bir süredir Galatasaray’a geleceği konuşulan Rumen Teknik adam Mircea Lucescu’nun birkaç gün içerisinde son kararını vereceği konuşuluyor.

Rumen Teknik adam eğer gelirse geniş yetkilere sahip olacak ve Florya’da sadece kendisi olacak. Bununla beraber kulübün transfer politikasını da değiştirecek olan Lucescu, bu konuda da yönetimin kendisine karışmamasını talep etmiş.

Tabii Galatasaray hemen hemen transferlerini tamamlamış üzereyken, Lucescu’ya götürülen bu teklifin amacı anlamak oldukça güç. Madem transfer konusunda kendini iyi hissetmiyorsun o zaman ne diye sezonu açarken Lucescu’yu takımın başına getirmek istiyorsun?

Burada yine ciddi bir organizasyon hatası olacak, tabii bu adım gerçekleşirse. Liglerin başlamasına da bu kadar kısa bir süre kala Galatasaray’ın bu adımına nasıl yaklaşılması gerektiğini de çözmek bir hayli zor.

Galatasaraylı yöneticilerin açıklamalarına baktığımızda ise Lucescu hemen hemen bitmek üzere. Bu gerçekleşirse de sezon içinde Galatasaray’ın alacağı herhangi bir olumsuz sonuçta takımın başına geçmesi için devamlı Lucescu konuşulacak. Bu durumun da Sarı Kırmızılı takımın zaten bozuk olan dengesini daha da bozacağını söyleyebiliriz.

Sarı Kırmızılı takım bir yandan Lucescu gelişmeleri ile uğraşırken bir yandan da transferde de hareketli günler geçiriyor. Man City’den Fernando ve West Ham United’tan Feghouli’yi kadrosuna katmaya hazırlanan Galatasaray, iki güçlü isim için sona geldi.

Sağ tarafı yeni sağ bek Mariano ve Feghouli’yle işletecek olan Tudor’un orta sahada da Fernando ve Selçuk’u kullanması bekleniyor.

Galatasaray’ın bununla beraber asıl peşinde olduğu oyuncu Osmanlıspor’da oynayan Ndiaye. Oyuncuyla ilgili girişimlerini devam ettiren ve yeni yaptığı teklifte bonservis bedelini biraz daha arttıran Sarı Kırmızılı takımın, bu transferi de bitirmesi bekleniyor. Ndiaye de eğer Galatasaray’a katılırsa muhtemelen son zamanlarda performansından memnun kalınmayan Selçuk İnan da yedeğe çekilecek.

Böyle bir durum olduğunda da Selçuk’un tepkisini hep beraber göreceğiz ancak bunun üzerine iyi yorumlar yapmak oldukça zor. Yani Galatasaray cephesinde lig başladığında başka şeylerde konuşabiliriz. Bir de bu maçların sonuçları olumsuz olursa işte o zaman Galatasaray’ın işi çok daha zor olacak.

Galatasaray da asıl sıkıntı yaratan durum ise sol bek Carole. Hazırlık sürecinde beklenilen performansa çıkamayan ve yerine oyunca bakan Galatasaray yönetimi, Hırvat Strinic’in peşine düştü. Napoli’nin oyuncusu olan vatandaşını takıma katmak isteyen Tudor’un oyuncu için yönetime olumlu bir rapor verdiği de konuşuluyor.

Bu oyuncunun Napoli de fazla forma şansı bulamaması Galatasaray’ın çalışmalarının daha da verimli geçmesine sebep olabilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna