Galatasaray, Son Dakikada !

Bu haftanın bir başka önemli mücadelesi olan ve Galatasaray ile Konyaspor arasında geçeçn mücadelede, hem tempo anlamında hem de keyif anlamında haftanın en tatmin edici karşılaşmalarından biri oldu.

Bildiğiniz gibi konuk takım Konyaspor, bu haftaya teknik direktör değişikliği ile başlayarak takımın başına Sergen Yalçın’ı getirmişti. Bunun da bu hafta takıma olumlu etkilerini olabileceğini dile getirmiştik, ki aynen öyle oldu.

Karşılaşmaya kontrollü başlayan Konyaspor, ilk yarıda bulduğu erken golle rakibi karşısında üstünlük sağladı ve devreyi de bu şekilde bitirdi. Tabii ilk yarıda Gomis’in bir de penaltı kaçırdığını unutmamamız gerekiyor.

2.yarının başlamasıyla beraber, tüm hatlarıyla rakibinin üstüne yüklenen Sarı Kırmızılı takım pozisyonlar bulmaya başladı ve Gomis’in golüyle de eşitliği yakaladı.

Atılan bu gol Galatasaray’ın biraz daha kendine gelmesini sağlarken, Konyaspor’u mental anlamda biraz daha geri itti. Bu yine Galatasaray’ın işine yararken, rakip kaleyi abluka altına alan Sarı Kırmızılı takım, rakibini son dakikalara doğru iyice bunalttı ve dakikalar 86’yı gösterdiğinde Sinan Gümüş, Aslan’a 3 puanı getiren golü kaydetti.

Böylece Galatasaray bu haftayı 3 puanla kapatmış oldu. Şimdi bu hafta Fatih Terim’in öğrencileri Kadıköy’de Fenerbahçe’nin konuğu olacak. İki takım açısından da son derece önemli olan bu karşılaşmada eğer Fenerbahçe kaybedecek olursa çok ciddi bir yara almış olur.

Muhtemelen böyle bir durumun ardından da takımın tüm dengesi bozulur. Galatasaray kaybedecek olursa, lig özellikle şampiyonluk yarışı bakımından dengelenmiş olacak. Bu karşılaşmanın da tüm ayrıntılarını yine buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna