Galatasaray UEFA’ya Kilitlendi

Galatasaray’da Östersunds mağlubiyetinin olumsuz etkileri devam ediyor. Dün yaptığımız yorumlarda Galatasaray teknik direktörü Tudor’un bu mağlubiyet sonrası işinin oldukça zor olacağını dile getirmiş hatta burada Galatasaray turu geçse bile sezon içinde hocanın sıkıntı yaşayacağını dile getirmiştik.

Bugün ortaya atılan iddialara göre bir dönem Türkiye de çalışmış Lucescu’nun Galatasaray’la anlaşmaya yakın olması ve Östersunds maçının ardından kazanlarının kaynayacağı belirtildi. Aslına bakarsınız Galatasaray muhtemelen değişim için Östersunds maçını da kıstas almayacak; çünkü bu turu geçse bile diğer turda elenmesi halinde Tudor muhtemelen takımdan gönderilecek.

Tabii konunun daha da gerisine gidersek, Süper Lig de diğer takımlarda da buna benzer problemeler sıkça yaşanıyor. Geçtiğimiz sezona Pereira’yla başlayan Fenerbahçe yönetimi, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında takımın elenmesinin ardından hocayla işlerin sıkıntıya girdiğini anlamıştık.

Sonrasında özellikle iç sahada oynanan maçlarda da takımın bekleneni verememesi sonucu Pereira ile yollar ayrılmıştı. Ardından takımın başına bildiğiniz gibi Hollandalı teknik adam Advocaat getirilmişti ancak Hollandalı hocayla da istenen seviyeye gelinemedi ve sezon sonunda hoca Hollanda Milli Takımı’nın yolunu tutarken, Aykut Kocaman’da Fenerbahçe’nin başına gelmişti.

Şimdi Galatasaray’da da hemen hemen aynı durum yaşanıyor. Tudor’un ayrılığının ardından yeni hoca isimleri de yazılıp çizilmeye başlandı bile.

Bu noktada öne çıkan isim ise Mircea Lucescu. Her transfer döneminde olduğu gibi bu dönemde de Rumen Hoca’nın adının anılması oldukça normal ancak Perşembe oynanacak olan maçın ardından Galatasaray da dengeler değişecektir.

Bu arada Galatasaray’ın yeni transferi Mariano’da İstanbul’a geldi ve çalışmalara başladı. Sağ bek pozisyonunda eksiklikleri olan ve bu eksiği bu oyuncuyla gideren Sarı Kırmızılı takım, en kısa zamanda teknik taktik anlamda bu oyuncuyu ilk 11’e adapte edecektir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna