Galatasaray ve Beşiktaş’ta Planlamalar Devam Ediyor

Süper Lig’i bu sezon şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray’da her geçen gün yeni bir isim ortaya atılıyor ve Fatih Terim kurmaylarıyla Şampiyonlar Ligi için sıkıntı yaratmayacak bir kadro kurmak istiyor.

Şu anda gündemin ana maddesinde Kasımpaşa forması giyen kanat oyuncusu Trezeguet var. Oyuncu için ilk görüşmelerini tamamlayan ve önemli bir adım atan Galatasaray, 2.görüşme öncesi Kasımpaşa kulübünün indirim yapmasını talep etti.

Kapıyı 5 milyon euro’dan açan ancak bu rakamın Sarı Kırmızılı ekibe pahalı gelmesi nedeniyle bu konuda biraz daha iyiletirme bekleyen yönetim, topu tekrardan Kasımpaşa’ya bıraktı.

Önümüzdeki günlerde muhtemelen bu konuda daha net bir açıklama yapılacaktır.

Galatasaray’dan günün öne çıkan bir diğer önemli başlığı ise, Yunus Mallı oldu. Bundeliga ekiplerinden Wolfsburg forması giyen ve bu sene küme düşmekten son anda kurtulan milli oyuncuyu Fatih Terim’da kadrosunda görmek istiyor. Tabii daha öncede Milli Takımda beraber çalışmalarından dolayı, oyuncuyu da bildikleri için bu transfer konusunda ısrarcı olacaklardır.

Bugün Galatasaraylı yöneticilerin bu konuyla ilgili olarak Almanya’ya gittikleri biliniyor.

Galatasaray’da bu iki gündem maddesinin haricinde Kayserispor’dan Deniz Türüç ve Akhisar forması giyen Muğdat içinde çalışmalar devam ediyor. İki oyuncunun da Galatasaray’a gelmeye sıcak baktığı ancak burada maddi sıkıntılardan dolayı gecikme yaşandığı biliniyor. Yönetim takım çalışmalara başlamadan evvel iki oyuncuyu da aslan yapmak için muhtemelen ellerinden gelen mücadeleyi sergileyeceklerdir.

Beşiktaş cephesinde ise yeni bir gelişme yok. Takım son sezonlarında gol yükünü çeken tüm oyuncuları elinden çıkardığı için yada çıkarmak zorunda kaldığı için az da olsa bu durumun sıkıntısı çekiyor. Cenk Tosun, Demba Ba, Aboubakar vs…

Tabii bu durumun ana nedeni yaşanan mali krizlerden dolayı takımın oyuncu transfer ederken kiralama formülüne gitmesi ve sonrasında da performans gösteren oyuncunun bonservisini alamaması.

Bu sene görünen o ki Beşiktaş kadro anlamında ciddi sıkıntılar yaşayabilir ve bu da taraftarın huzurunu kaçırabilir. Bonservisi geçtiğimiz senelerde alınan oyuncularında etkili olamaması ve yapılan yanlış tercihler Beşiktaş cephesinde huzurların daha da sık kaçmasına sebep olabilir.

Şimdi yönetimin ilk hedefi büyük ihtimalle Burak Yılmaz olacaktır. Trabzonspor’dan ayrılması gündeme gelen ve kendi aldığı ücret konusunda da şu anda indirime gitmeye yanaşmayan oyuncu da muhtemelen Beşiktaş’a gelmeye sıcak bakıyor.

Geçtiğimiz günlerde de Beşiktaş başkanı Fikret Orman’ın Burak’la ilgili olumlu şeyler söylemesi bu konuda atılan net adımların kanıtı olarak yorumlanabilir.

Burak’ın da Beşiktaş’a gelmesine sıcak bakmasından dolayı bu transferin her an gerçekleşebileceğini de söyleyelim.

Ön alanda takımın forveti Negredo’dan işin doğrusunu söylemek gerekirse kurtulmak isteyen Siyah Beyazlı yönetim oyuncunun menajerine takım bulması için kartı açık ve net bir şekilde oynamış.

Eğer Negredo’da bunu kabul ederse İspanyol oyuncunun takım bulması o kadar zor olmaz ancak Türkiye’de bu kadar para kazanan bir oyuncunun başka bir takıma gitmesi pek mantıklı görünmüyor. Sonuçtan burada üst seviye oynayan bir takımın kadrosunda olmak Negredo’ya da çok daha cazip gelecektir.

Beşiktaş’ın mevcut durumlardan dolayı canı çok yanacak gibi duruyor. Bizlerde haber taraması yaptığımızda her ne kadar yeni isimler ortaya atılsa da, genelde iç transferlerin durumunun çok daha önemli olduğunu ve bu sezonu etkileyen dinamiklerin bu oyuncular olacağını burada belirtmişolalım.

Mobil Bahis Siteleri