Galatasaray, Zor da Olsa Kazandı

GS

Süper Lig’in artık sonuna doğru yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Haftalar erir giderken hem aşağı da hem de yukarıda ciddi bir mücadelenin olduğunu belirtmemiz gerekiyor ve muhtemelen bu son maça kadar devam edecek.

Bu hafta deplasmanda Alanyaspor’un konuğu olan Galatasaray da karşılaşma öncesi bunun bilincindeydi ve maça da ona göre çıktı.

Tabii Sarı Kırmızılı takımın bu maç öncesi deplasmanlarda büyük sıkıntılar yaşadığını biliyorduk. Bu nedenle de Galatasaray’ın dikkatli olması gerekiyordu. Bir de iç sahada Alanyaspor’un ne kadr etkili oynadığını düşününce, zor bir karşılaşma olacağını tahmin etmiştik.

Karşılaşmaya oldukça etkili başlayan Fatih Terim’in öğrencileri farkı 2’ye çıkarmayı da başardı ancak ilk yarının sonlarında ev sahibi skor üreterek farkı 1’e indirdi.

2.yarıda da ilk yarıya oranla daha olumlu bir oyun ortaya koyan Alanyaspor kazandığı penaltıyı gole çevirince skor 2-2’ye geldi.

Bu dakikadan sonra mutlaka kazanmak zorunda olan Sarı Kırmızılı takım tüm riskleri aldı ve rakibinin üzerine yüklenmeye başladı. Bu da kendi yarı alanınında pozisyonlar demekti ve ev sahibi de aslında üstünlük sayısı iin de fırsatlar buldu ancak bunları değerlendiremedi.

Son dakikalarda Galatasaray adına Sinan Gümüş, fişi çekti ve Galatasaray bu haftayı da 3 puanla tamamlayarak, şampiyonluk maçını bir sonraki haftaya taşımış oldu.

BONUS: 1000TL 'YE KADAR 100%
Oyna