Galatasaray’da Sneijder Bilmecesi

Bu sezon takımda kalıp kalmayacağını henüz belli olmayan Hollandalı orta saha oyuncusu Wesley Sneijder bugün akşam saatlerinde takımla birlikte ilk idmanına çıkacak.

Orta sahaya Belhanda transferini yapan ve bu transferin ardından da yüksek maliyeti nedeniyle kadroda düşünülmeyen oyuncuyu teknik direktör Tudor’da bu sezon kadroda düşünmediğini açıklamıştı. En azın azında net bir yaklaşımı olmasa da, oyuncuya olan yaklaşım ve yine bu oyuncuyla ilgili kurulan cümleden biz bunu çıkarmıştık, ki şu ana kadar gelinen tabloda farklı bir durum varmış gibi gözükmüyor.

Burada Tudor’dan ziyade yönetimin sadece Sneijder’in aldığı yıllık ücreti ile derdi var gibi. Yoksa geçen sezonun en iyilerinden biri olan bu oyuncuyu herkes kadrosunda görmek ister. Oyuncunun Galatasaray’da 1 yıllık daha sözleşmesinin de bulunması ve Sneijder’in de Türkiye’ye olan bakış açısının oldukça sıcak olması, ilerleyen günlerde ciddi bir krizin yaşanmasına sebep olabilir.

Hollanda takımda kalacak olursa ve Tudor tarafından da oynatılmazsa işte o zaman işler başka boyutlara gelecek. Aslına bakıldığında yeni transferlerle beraber bir anlamda kadrosunu güçlendiren Galatasaray için bu sezonda da oldukça verimli olacağını düşündüğümüz Sneijder’in takımda kalıp oynaması Sarı Kırmızılı takım adına çok daha doğru olacaktır.

Sneijder konusuna bir diğer yaklaşım ise şu; oyuncunun Galatasaray taraftarları tarafından çok sevilmesi ve de takım içinde sözü geçen de bir oyuncu olması, Tudor’un takım içinde bırakacağı etkiye zarar vereceği görüşü de Sneijder’i sıkıntıya sokmuş durumda.

İki bek konusunda da çalışmalarını sürdüren Sarı Kırmızılı cephede, henüz net bir aday olmamakla birlikte isimler her gün değişiyor ancak teknik direktör Tudor, yönetime verdiği raporda Ajax’ın genç sağbeki Tete’nin alınması gerektiğini söylemiş. Şu ana kadar bu bölgede 3 isimle bağlantı kurmaya çalışan Galatasaray’ın alternatif isimleri arasında ise Juan Fran ve Corchia var ancak Tete’nin 21 yaşında olması ve ileride de kulübe gelir sağlayacak olması düşüncesi, bu oyuncuya olan yaklaşımı daha da kuvvetlendiriyor.

Sol bek arayışına da devam eden ve geçtiğimiz sezon bu pozisyonda Carole’den faydalanmaya çalışan ancak Tudor’un istediği verimi alamadığı oyuncu topun ağzında. Bu nedenle oyunun iki tarafını da oynayan ve derinliği olan bir oyuncu araya yönetim çareyi Çizme de buldu. Bonservisi İnter’in elinde olan, bu sezon Sampdoria’da kiralık olarak oynayan Dodo için düğmeye basan yönetim, bu oyuncu için önce Sampdoria’yı ikna etmek zorunda kalacak. Ardından da İnter ile görüşmelere başlanacak.

Fransız Clichy ile ilgili herhangi bir olumlu haber alamayınca rotayı bu oyuncuya çeviren yönetimin, aradan iki kulüp olmasından dolayı bu oyuncuyla ilgili de ciddi bir aşama kaydetmesi biraz zor gibi duruyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna