Galatasaray’da Yeni Sezon Planları

Bu sene Eren Derdiyok ve Podolski ile skor bulmaya çalışan Galatasaray’da sezonun il çeyrek dilimi iyi gitse de, sonrasında oyuncuların sakatlıkları ve yerine koyacak da aynı düzeyde oyuncu bulunmaması sebebiyle, zaman zaman skor üretimi anlamında oldukça sıkıntılı günler geçirmişlerdi.

Sonrasında Bruma, Yasin ve Sneijder’le toparlanan hücum hattına ara ara da Sinan Gümüş katkı yapmış ancak genç oyuncu sezon sonu gönderilme tehlikesiyle de karşı karşıya gelmişti. Tabii son hafta ortaya koyduğu futbol ve attığı golün ardından bu düşünceler değişebilir. Önümüzdeki sezon Podolski’nin ayrılacak olması sebebiyle, hücum hattına skor üretebilecek bir oyuncu arayışına başlayan Galatasaray transfer komitesi, rotayı Premier Lig’e çevirdi.

Bu sene Premier Lig’de küme düşen Middlesbrough’un forveti Negredo ile temaslara başlayan yönetimin, bu oyuncunun yüksek maliyetli olmasından dolayı bu kez de Stoke City’de forma giyen Bony ile görüşmelere başladığı haberleri konuşuluyor. Şu anda M.City’nin sözleşmeli futbolcusu olan ve bu seneyi de Stoke City’de geçiren oyuncu, iki takımında gönderilecekler listesine konduğunu zaten biliyoruz.

Bu oyuncuların Galatasaray’a fayda sağlaması ise büyük bir soru işareti. Kendi takımlarında bu sene oldukça sıkıntılı bir grafik çizen bu iki oyuncunun Türkiye’de de inanılmaz işler yapması oldukça zor olur. Zaten üst düzey bir ligde üst düzey oyuncularla bir şey yapamıyor olmak, buraya gelip 2.baharını yaşayacaklarını anlamına da gelmiyor. Burada oyun kalitesi gereği Negredo biraz daha ön plana çıkabilir ancak O da maliyet konusunda şu anda Galatasaray’ın çözebileceği bir durum değil.

Hücum haricinde savunma oyuncuları içinde transfer komitesi hareketli günler geçiriyor. Burada da Tudor’un vereceği rapora göre davranacak olan yönetimin, Chedjou, Hakan Balta ve Koray Günter’in üstünü çizdikleri zaten biliniyor. Hakan Balta’da muhtemelen seneye Osmanlıspor’un oyuncusu olacak.

Hırvat Hoca, Ahmet Çalık, Serdar Aziz ve Semih Kaya üçlüsüne sıcak bakarken, muhakkak 2 tanede savunma için transfer istediği de gelen haberler arasında. Konuşulan isimler arasında ise bir dönem Galatasaray’da kiralık olarak oynayan Denayer ve Arsenal’in tecrübeli savunmacısı Mertesacer. Arsenal’de bu sezon sakatlığı dolayısıyla forma giymeyen oyuncu eğer Galatasaray’la şartlarda anlaşabilirse bu transfer gerçekleşebilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna