Galatasaray’dan Geri Dönüş!

Süper Lig’in 15.haftasında sahasında Akhisar Belediyespor’u ağırlayan ve ilk yarıda 2-0 geriye düşmesine rağmen, 2.yarıda maçı 4-2’ye getirerek oyunu çevirmeyi başaran takım, iki farklı mevsimi 2 yarıya da sığdırdı.

Son dönemlerde özellikle Tudor’la ilgili çok ciddi spekülasyonlar basında yer alsa da, bu hafta da takımın başında sahaya Tudor çıktı. Tabii Fatih Terim ve Galatasaray dinamiği henüz dinmiş değil ancak devre arasının bitimine kadar takımın stres seviyesi oldukça yüksek olacaktır.

Bir hafta önce alınan Beşiktaş yenilgisinin ardından, bu hafta kendi sahasında oynayacağı maça mutlak galibiyet parolası ile çıkan Galatasaray, ilk yarının başlarında önce 1-0 geriye düştü. Sonrasında oyunu toparlayan ve rakip kalede pozisyon bulmaya çalışan takım, bir de Akhisar 10 kişi kalınca, işi daha da pozitif bir noktaya taşımış oldu ancak hiç beklemediği bir anda Olcan Adın’ın aşırtma golüyle farkı 2’ye çıkaran Akhisar, Galatasaray’ın üzerinde soğuk duş etkisi bırakmış oldu.

Durum bu hale gelince, taraftarlarda Tudor’un aleyhine tezahüratlar yapmaya başladı ve Galatasaray devreye bu şekilde giriş yaptı. Bu noktada Galatasaray için 2 tercih vardı; ya maçı kazanacaktı ya da kazanacaktı. Aksi halde Tudor muhtemelen 90 dakikanın ardından istifasını vereceği bir pozisyonun içine girmeyi de düşünmüştür.

2.yarıda sahada bambaşka bir Galatasaray vardı. Rakibini ön alanda oynadığı etkili oyunla boğan ve kendi sahasına hapseden Galatasaray, bulduğu peş peşe gollerle maçı 4-2 kazandı ve hem Galatasaray’lı oyuncular hem de Tudor rahat bir nefes almış oldular.

Tabii şunu belirtmekte fayda var ki, Galatasaray’ın 2.yarıda aldığı bu galibiyet konuşulanları değiştirmeyecek. Tudor ve Galatasaray’ın geleceği muhtemelen tartışılmaya devam edilecek. Devre arasına kadar kalan iki maçtan bir mağlubiyet bile, her şeyi değiştirebilir. İlk yarıda yönetim ve Tudor’u istifaya çağıran taraftar, muhtemelen bundan sonra geriye düşülen her karşılaşmada bu şekilde bir reaksiyona yönelecektir, ki bunun da takıma hiçbir fayda sağlamayacağını göreceğiz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna