Gündem Yoğun

Fenerbahçe’de tahmin ettiğiniz üzere hareketli günler yaşanmaya devam ediyor ve herkes Ali Koç ve Aykut Kocaman arasında geçecek olan görüşmeden çıkacak sonucu bekliyor.

Dün açıklama yapan Aykut Kocaman henüz yeni başkandan bir görüşme talebi almadığını ancak bunu beklediğini dile getirmişti. Bunun üzerine de Ali Koç ile Aykut Kocaman’ın gün içinde bir araya gelmesi bekleniyor.

Bu görüşemeden de muhtemelen ayrılık sonucu çıkacak gibi görünüyor. Her gün basına yeni bir teknik direktör ismi gelirken, Wenger ve Blanc isimleri şimdilik ön planda gibi duruyor.

Yeni sportif direktör Comolli’nin yakın ilişkilerinin olduğu Wenger’i ikna turlarına çıktığı ve deneyimli hocayı getirmek için elinden geleni yaptığı vurgulanırken, bir diğer aday olan Fransız Blanc konusu da gündemde.

Fransız hocanın 2 yıldır herhangi bir takımı çalıştırmış olmaması ise Blanc’ı biraz daha ön plana çıkarıyor.

Fenerbahçe’nin bir diğer gündemi ise Valbuena. Bildiğiniz gibi bu sezon çoğu karşılaşmaya yedek olarak başlayan ve sonradan oyuna giren oyuncu sezon sonunda eğer Aykut Kocaman takımda olacaksa, yeni sezon için olumlu değilim şeklinde açıklama yapmıştı.

Şu anda da Fenerbahçe cephesinde teknik direktör konusu belli olmadığı için Valbuena konusunda yönetim bekleme kararı aldı. Fransa Lig 1 temsilcilerinden S.t Etienne’in resmi teklifte bulunduğu oyuncu kendsiyle ilgili verilecek kararı beklediği için henüz geri dönüş yapmadı.

Yeni sezonda şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacak olan Beşiktaş’ta da gündem bugün yoğun. Bildiğiniz gibi maliyeti yüksek olan oyuncularla ilgili daralmaya gitmek isteyen yönetim, bazılarını elden çıkarmak istiyor ancak elden çıkarmak istemediği Pepe’ye Suudi Arabistan’dan gelen yüksek rakamlı teklif akılları biraz karıştırdı.

Yıllık ücreti oldukça fazla olan ve Arabistan takımı Al Ittihad’ın ısrarla istediği oyuncu için görüşmeye hazır oldukları vurgusu yapan yönetimin, ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili son kararı vermesi bekleniyor.

Beşiktaş’ın bir diğer gündemi ise Sturridge. Bonservisi Liverpool’un elinde olan oyuncuyla ilgilenen ve bu transfere Şenol Güneş’in de onay vermesinin ardından konuyu değerlendirmeye alan yönetimin ilk fırsatta oyuncunun kulübüyle bağlantıya geçmesi bekleniyor.

Taraftarın da sosyal medyadan ‘come to Beşiktaş’ kampanyası başlattığı oyuncunun İngiltere de geçen sezon gösterdiği sıkıntılı performansın ardından piyasasının azalması bu transferi daha da olumlu bir yere doğru götürebilir.

Bir yandan da Demba Ba’da Beşiktaş’tan haber bekliyor ancak Şenol Güneş’in bu pozisyon için önceliğinin bu oyuncu olmamasından dolayı Demba Ba’yı bekletmesi, az da olsa geçen sezon Göztepe forması giyen golcüyü üzmüş olabilir. Görünen o ki Şenol Hocanın bu transfer için pek gönlü yok. Zaten olsaydı oyuncunun transferi çoktan bitmiş olurdu.

Beşiktaş’ta ortaya atılan bir diğer iddiaya göre bu sezon alt ligden Premier Lige yükselen Fulham’ın Beşiktaş’ın sağ bek oyuncusu Gökhan Gönül’le ilgileniyormuş. Yeni sezonda kadrosunu güçlendirmek isteyen İngiliz ekibi tecrübeli oyuncu için önümüzdeki günlerde çıkarma yapabilir. Bizde gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Herhangi bir adım olduğunda da buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna