Güney Amerika Grubu

Dunya Kupası

Bildiğiniz gibi liglere ara verip Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası Eleme karşılaşmalarına geçiş yapacağız. Güney Amerika Grubu’nda ise açılışı Kolombiya ve Bolivya arasında oynanacak olan karşılaşma ile yapacağız.

Bu gruba genel olarak baktığımızda Brezilya’nın 27 puanla liderlik koltuğunda oturduğunda söyleyebiliriz. Neymar gibi sezona fırtına gibi devam eden ve ülkesi Brezilya için ekstra bir oyuncu olan Barcelona’lı yıldızla muhtemelen bundan sonraki dönemde de herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Bu grupta Brezilya’nın başına dert olma ihtimali olan tek takım ise Uruguay.

Uruguay’da bu grupta Brezilya’nın hemen arkasında 23 puanla 2.sırada yer alıyor. Grupta oynanan maçlarda Uruguay’ın genel durumuna baktığımızda iyi durumda olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tabii iki takımla bu grupla ilgili yorumlarımıza başlamışken, bu iki ülkenin açılış maçından bir sonraki günde sahada olacaklarını da unutmayalım. İki ülkenin oynayacakları karşılaşmanın tüm ayrıntılarını yine buradan takip edebilirsiniz.

  • 4.sırada yer alan Ekvador ve Şili 20’şer puanı paylaşıyorlar ve bu iki ülkede muhtemelen Brezilya ve Uruguay arasında oynanacak olan maçın sonucunu merakla bekleyecekler. Bu ülkeler arasında kadro olarak ön plana çıkan takım ise sizlerin de tahmin edeceği üzere Şili.

Bu grubun hayal kırıklıklarıyla mücadele eden ülkesi ise hiç kuşku yok ki Arjantin. Kadrosunda Messi, Aguero, Higuain ve Di Maria gibi oyuncuları barındıran ülkenin açıkçası böyle bir durumda olmasını kimse beklemezdi. Kendi takımlarında şov yapan ve takımlarının her turnuvada çıta atlamasına sebep olan bu oyuncuların, hep birlikte olduklarında takımı taşıyamaması ise ayrı bir tartışma konusu olacaktır.

Takımda yıldızların bu kadar çok olması muhtemelen Arjantin Teknik Direktörü Edgardo Bauza’yı da zorluyordur ancak Şili karşısında mutlak favori olacaktır.

Arjantin’in ardından gelen Kolombiya’da da hemen hemen aynı sıkıntıları yaşıyor. Cuadrodo, Rodriguez ve Falcao gibi oyuncuları kadrosunda barındıran Kolombiya’da da bazı maçlardaki konsantrasyon sıkıntısı nedeniyle puan olarak oldukça geride kaldılar ancak Bolivya karşısında istediklerini alacaklardır.

  • 7 ve 8.sıralarda yer alan Paraguay ve Peru’nun ilk 5 sıra için şansları eğer bu karşılaşmaları alırlarsa devam edecek ancak iki takımında işinin zor olduğunu söylemek gerekiyor.

Son sırada yer alan Bolivya ve Venezuella’nın ise Dünya Kupası şansından bahsetmek bir hayli zor olacaktır. Buraya gelinen süreçte topladıkları puanlarla başka bir şey gerçekleştirme şansları oldukça zor.

Güney Amerika Grubu’nda oynanacak olan tüm karşılaşmaların detaylı analizlerini maç günlerinde buradan okuyabilirsiniz.