Günün Başlıkları

Galatasaray yeni sezon hazırlıklarına başlamadan evvel bildiğiniz gibi UEFA’dan gelecek haberi bekliyordu. Dursun Özbek yönetiminde kulübün sıkıntıya girmesinden dolayı UEFA kulübü inceleme altına almıştı.

Buradan çıkacak karara göre de Galatasaray, transfer politikasını belirleyecekti ve beklenen karar çıktı. Çıkan karara göre Galatasaray Şampiyonlar Ligi kadrosu için 25 kişi yerine 21 kişi bildirecek.

Bunun yanı sıra UEFA’ya 6 milyon euro ceza ödeyecek olan Sarı Kırmızılı takım, 4 sene içinde yapacağı transferler için kar elde ettiği kadar oyuncu alabilecek. İçinde bulunduğu durum düşünüldüğünde bu kararın Galatasaray’ın lehine olduğunu söyleyebiliriz.

Yönetim bir yandan da transfer görüşmeleri için Almanya’ya uçmuştu. Burada Fatih Terim’in ısrarla istediği Yunus Mallı’nın menajeri ile görüşen ve kiralama şansını değerlendiren yönetimin teklifi ilettiği bildirildi.

Bugün ortaya atılan bir iddiaya göre de B.Dortmund forması giyen Nuri Şahin içinde kulübe resmi teklifin iletildiği ve bu oyuncu içinde kiralama opsiyonunu kullanmak isteyen yönetimin Nuri’den haber beklediği belirtildi.

Yeni sezonda kadroda düşünülmeyen ve satış listesine konan oyuncu Galatasaray’a gelebilir ancak geçtiğimiz günlerde Nuri Şahin kariyerine Avrupa da devam etmek istediğini söylemişti.

Pas kalitesi oldukça yüksek olan ve denge oyunu konusunda da oyun temposu oldukça uygun olan oyuncu muhakkak Galatasaray’a fayda sağlayacaktır ancak iç sahada tempolu oyun konusunda sıkıntı yaşayabilir. Oyun tarzı gereği daha sakin bir yapıya sahip olan deneyimli oyuncunun tek sıkıntısı bu olabilir.

Emre Mor konusunda henüz bir ilerlemeye kaydedemeyen yönetimin oyuncu için alternatif planlar hazırladığı belirtilirken geçen sezon Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen ve sergilediği performansla herkesi kendine hayran bırakan Nagamoto konusuyla da Abdürrahim Albayrak ilgileniyor. Bu oyuncunun bonservisini almak isteyen Albayrak, transferi bitirmek için İtalya’ya gitti.

İnter’in de satış listesine koyduğu oyuncunun transferini bitirmek isteyen yönetim muhtemelen kesesinin ağzını da biraz açacaktır.

Galatasaray da bir de Serdar Aziz konusu var. Yönetimin yüksek maliyetinden dolayı satmak istediği oyuncunun takımda kalmasını isteyen Terim’in bu işi bir an evvel yönetimden çözmelerini istediği de öğrenildi. Geçen sezon çoğu karşılaşmada oynayan ve dengeli bir performans sergileyen oyuncuya özellikle Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarında ihtiyaç duyulacaktır.

Yeni teknik direktörü Ünal Karaman’ın verdiği raporlar doğrultusunda iç ve dış transferde hareketli saatler geçiren Bordo Mavili takımda, stoper pozisyonunda forma giyen Uğur, Hubocan ve Durica ile yolların ayrılmasının ardından bu mevki için oyuncu arayan teknşk heyet çareyi Fransa’da buldu.

Geçen sezon Fransa Lig 1 takımlarından Caen’de forma giyen ve sezon sonunda sözleşmesi sona eren Da Silva ile anlaşan Bordo Mavili takım ilk transferini de bitirmek üzere. Bu sene muhtemelen bonservisi olmayan oyunculara yönelecek olan Trabzonspor yönetiminin her ne kadar oyuncu skalası dar olacak olsa da bu tip oyuncuları bulmaya devam edeceklerdir.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna