Günün Öne Çıkan Başlıkları

Galatasaray’da gönderilecekler listesinde olan Yasin Öztekin, Tolga Ciğerci ve Eren Derdiyok’a transfer tekliflerinin gelmesi Sarı Kırmızılı yönetimi oldukça mutlu ediyor.

Bu sene bu oyunculara şans verse de önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi kadrosunda yer vermeyi düşünmeyen ve yerlerine daha efektif oyuncular isteyen Fatih Terim bu isteğini yönetime iletti.

Golcü oyuncu Eren Derdiyok’un zaten İsviçre transfer piyasasında yeri oldukça iyi ve oyuncunun orada oynayabilecek kapasitesi bulunuyor. Bunun haricinde Yasin’e de Süper Lig takımlarından ciddi teklifler ancak oyuncu henüz net kararını vermiş değil. Beşiktaş’ın da bir dönem ilgisinin olduğu oyuncu biraz daha bekleyecek gibi görünüyor.

Tolga Ciğerci içinde aynı şeyleri dile getirmek mümkün. Tolga’nın da Süper Lig’de ciddi anlamda heveslileri var. Bu da demek oluyor ki Galatasaray’ın transfer listesindeki çoğu oyuncuya talip olan olacak takımlar, Galatasaray’ı rahatlatacaktır.

Bir de Sarı Kırmızılı takımda, Selçuk İnan süreci yaşanacak. Yıllık ücreti oldukça fazla olan ve kulübün mali durumunun da bu sene için bunu kaldıramayacak olduğunu düşündüğümüzde, deneyimli orta saha oyuncusunun da Florya’dan ayrılması bekleniyor.

Fatih Terim’in de orta saha için Fernando’nun yanına daha genç ve daha dinamik bir oyuncu istediği biliniyor. Zaten geçen hafta ortaya atılan bir iddiaya göre Selçuk’la Başakşehir oldukça yakından ilgileniyor.

Beşiktaş’ın gündeminde ise artık bildiğiniz gibi Talisca yok. Oyuncu Beşiktaş’tan resmi olarak ayrıldı. Dün kulüp Başkanı Fikret Orman yaptığı açıklamada, Talisca’nın devre arasında gitmeye karar verdiği ve bunu da kendilerine söylediğini iletti. Muhtemelen bu durumdan teknik direktör Şenol Güneş’in de haberi vardı ancak yapacak pek bir şey yoktu.

Şimdi Beşiktaş’ın iç transferde halletmesi gereken isim Oğuzhan Özyakup. Oyuncunun bildiğiniz gibi sözleşmesi bitti ve henüz resmiyete dökülmüş bir anlaşmada olmadı.

Yine konuya dair açıklama yapan Fikret Orman, oyuncunun kulüpte kalmak istediğini vurguladı ve biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu da sözlerine ekledi.

Ortaya atılan bir diğer iddiaya göre de Beşiktaş, Roma’nın gözden çıkardığı Gerson’la ilgileniyormuş. Talisca’nın yerine hem orta sahada hem de kanatlarda yaratıcı oyuuncu arayan teknik heyette bu oyuncuya onay verdi.

Roma’da gözden çıkarılan oyuncu da Beşiktaş’ın teklifine olumlu bakıyor ve bu senede sezonu kulübede geçirmek istemediği için aradaki ilişki daha da sıcak hale gelebilir.

Bu sene sakatlığından dolayı Gökhan Töre’yi kullanamayan ve bu oyuncuyu Fenerbahçe’de gözden çıkarılan Ozan Tufan takasında kullanmak isteyen yönetimin ilerleyen günlerde Sarı Lacivertli takıma resmi teklifi iletmesi bekleniyor.

Bu transferin olumlu bir yanı da Şenol Güneş’ın Bursaspor zamanında Ozan Tufan’la çalışması ve oyuncunun bu seviyeye gelmesinde önemli bir rol oynaması. Bir de mali kriterler düşünüldüğünde, bu transferin de olma ihtimali oldukça yüksek olarak görülebilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna