Hamleler ve Yeni Heyecanlar

Hatırlayacak olursanız sezonun bitmesinin ardından yeni transfer döneminde Alanyaspor’dan Emre Akbaba ve Kayserispor’dan Deniz Türüç isimlerini çok konuşacağımızı dile getirmiştik, ki geldiğimiz şu noktada bu oyuncularla ilgili hemen hemen her gün ortaya yeni iddialar atılıyor.

İstanbul takımlarının bu iki oyuncu için yarış halinde olduklarını zaten biliyoruz. Bugün ortaya atılan yeni iddiaya göre de Beşiktaş, Talisca’nın ayrılığının ardından bu iki oyuncu için veya en az biri için düğmeye basmış.  

Orta sahada yaratcı oyuncu eksiliğini gidermek isteyen yönetimin olmazsa olmazlarından olacak bu iki oyuncu zemin hazırlıklarına başladıkları bildirildi. Diğer takımları da düşünecek olursak, bu iki oyuncu için ciddi pazarlıkların olacağı bir dilime girdiğimizi rahatlıkla dile getirebiliriz.

Ön alan konusunda da çalışmalarına devam eden Siyah Beyazlı takımda, Fikret Orman’ın C.Palace’ta forma giyen Benteke’yle ilgilendiğini dile getirmesi ortalığı biraz karıştırmış olsa da, mali kriterler düşünüldüğünde bu oyuncunun transferinin oldukça zor olduğu gözüküyor.

Hali hazırda Negredo’nun bile parasını ödemekte zorlanan Beşiktaş’ın böyle bir hamle yapması oldukça zor olacaktır.  

Beşiktaş ayrıca bu sezon Gökhan Gönül’ün alternatifi için de çalışmalarını sürdüyor. Lyon’da forma giyen deneyimli sağ bek Rafael’I gözüne kestiren Kara Kartal’ın oyuncu için nabız yokladığı gelen haberler arasında. 27 yaşındaki sağ bek özellikle hücuma yaptığı bindirmeler ve süreklilik konusunda oldukça iyi durumda olması sebebiyle Avrupa da ciddi anlamda piyasası olan bir oyuncu olarak ön plana çıkıyor. Beşiktaş bu transferi yapacak olursa ciddi anlamda önemli bir işe imza atmış olacaktır.

Fenerbahçe cephesinde ise ortaya inanması güç bir iddia ortaya atıldı ancak eüer yazılanlar doğruysa Sarı Lacivertli takım Ali Koç önderliğinde büyük sürprizlerle geliyor.

Futbolun başına Damien Comolli’yi getirmeyi planlayan ve deneyimli futbol adamının gelmesinin ardından hemen çalışmalara başlayacak olan yönetimin listesinde Fransız yıldız Lacazette var.

Bu sezon Lyon’dan Arsenal’e transfer olan ancak yeterli performansı gösteremeyen oyuncu gözden çıkarılmış durumda. Yeni teknik direktör Unay Emery’in de yeni sezonda kadroda düşünmediği oyuncuyu kiralamak için harekete geçecek olan yönetimin, bu konuyu bir an evvel çözmek istediği gelen haberler arasında.

Tabii Fenerbahçe cephesinde oyuncudan önce halledilmesi gereken konu teknik direktör koltuğu. Burada şu an da öne çıkan aday ise Luis Enrique. Barcelona’dan ayrıldıktan sonra herhangi bir kulüpte çalışmayan ve Fenerbahçe’ye gelmeye sıcak baktığı iddia edilen İspanyol hocayla görüşmelere başlandığı kulislerde oldukça sık konuşuluyor.

Bildiğiniz gibi hücum oyunu konusunda da dünyanın önemli teknik direkörleri arasında olan ve pas oyunu yaparak defansı mümkün olduğu kadar ileriye çıkarma konusunda da oldukça başarılı olan Hoca, Fenerbahçe’nin ihtiyacını ciddi anlamda karşılayacaktır.

Artık Sarı Lacivertli takım için bu kadar ismin ön plana çıkmasından dolayı Aykut Kocaman’ın takımda olması oldukça zor bir ihtimal gibi görünüyor. Muhtemelen en kısa sürede bu konuyla ilgili net gelişmeler olacaktır. Şunu da eklemekte fayda var eğer İspanyol teknik adamla Fenerbahçe yola çıkacak olursa, o zaman Sarı Lacivertli takım için başka şeyler yazmamız gerekecek!

Mobil Bahis Siteleri