İngiltere Premier Lig’de Yeni Gün

Premier Lig de bildiğiniz gibi dün hafta arası maçlarına da başladık ve bugünde günün devam edecek olan karşılaşmalarında heyecan dozu yüksek karşılaşmalar oynanacak.

Dün Watford kendi sahasında Man United’ı konuk ettiği karşılaşmadan 4 gollü bir yenilgiyle ayrılırken, oyun olarak da diğer haftalara oranla oldukça geride kaldı. United kilidi çözdükten sonra oyun da çözülmüş dolu. Newcastle United ise konuk olduğu West Brom deplasmından 1 puanla ayrılmayı başardı. Lig de oldukça sıkıntılı günler geçiren takım aldığı bu 1 puanla en azından biraz daha toparlanmış olacak.

Haftanın bir diğer önemli karşılaşmasında da Brigton ve C.Palace karşılaşmayı berabere bitirerek mücadeleden ayrılırken, zirveyi oldukça yakından ilgilendiren karşılaşmada da Tottenham konuk olduğu Leicester karşılaşmadan mağlubiyetle ayrıldı. Tabii Tottenham’ın aldığı bu sonuç takımı ciddi derecede etkileyecektir.

Günün maçalarına bakacak olursak;

Arsenal – Huddersfield

Ev sahibi Arsenal, Tottenham’ın da puan kaybetmesiyle bu karşılaşmadan mutlak 3 puanla ayrılmak isteyecektir, ki bunu da yapacak gücü fazlasıyla var. Kendi sahasında zaten Arsenal maçın mutlak favorisi olacaktır. Arsenal kazanır.

Bournemouth – Burnley

Haftanın sonucu iki takım da gidecek olan mücadelesinde iki takımda kontrollü oyunu elden bırakmayacaktır. Ev sahibinin son haftalarda çok ciddi bir çıkışı bulunuyor ve bu karşılaşmada da buna devam etmek isteyecek olan ev sahibi, Burnley gibi savunma konusundan sıkıntı yaşamayan bir takım karşısında gol perdesini aralamak da biraz problem çekebilir. Tabii geçtiğimiz hafta Arsenal karşısında Burnley eğer hatırlayacak olursanız son dakikada yediği bir penaltı golüyle mağlup olmuştu. Moral olarak sıkıntıda olan takım, bu hafta geçen haftayı telafi etmek için sahada olacak.

Bunun yanı sıra hafta arası maçlarında takımlar konsantrasyon olarak biraz daha geride olabilir. Bu durumda maça doğrudan yansıyabilir ve gollü bir karşılaşmaya da dönebilir. Tabii yine de konuk ekibin katı savunması ve oyun anlayışı düşünüldüğünde 2,5 gol barajının aşılması zor gibi görünüyor.

Chelsea – Swansea

Tottenham’ın kendi sahasında puan kaybetmesinin ardından kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada mutlaka kazanmak zorunda olan Chelsea, bu haftayı ve hafta sonunu 6 puanla geçirip puan tablosunda güçlenmek isteyecektir. Ev sahibi kendi sahasında ligin son sıralarına demir atan rakibi karşısında zorlanmadan kazanacaktır. Swansea’nin Chelsea’nin savunmasına dayanması biraz zor gibi görünüyor. Gol ortalamasının yüksek olacağı bir karşılaşma da ayrıca olabilir.

Everton – West Ham

İki takım açısından da son derece önemli olacak bu karşılaşmada alt sıraları oldukça yakından ilgilendiriyor. Son sıralardan kurtulma mücadelesi veren iki takımın karşı karşıya geleceği mücadele tarafların skor yönünden bizleri tatmin etmesi için oldukça uygun olacak bir mücadele olacaktır. Ev sahibi her ne kadar kendi sahasında oynuyor olsa da, konuk ekipte skor üretmeyi başarır.

Man City – Southampton

Lig lideri puan anlamında oldukça dengeli ve başarılı olduğu sezonda, sıkıştırılmış haftadan da 3êr puanla ayrılırsa, pozitif geçecek bir haftayı geride bırakmış olacak. Takımın bunu yapacak gücü de fazlasıyla var. Bu nedenle Man City maçın mutlak favorisi olacaktır. Guardiola’nın ayrıca bu yoğun program nedeniyle rotasyona gideceğini düşünecek olursak sahada farklı bir City olacağını düşünsek bile, oyunun tüm dinamikleri ev sahibinden yana olacaktır.

Stoke City – Liverpool

Son zamanlarda gol yeme ve atma konusunda ligin başarılı takımlarından olan Liverpool, ön bölgede ne kadar pozisyon üretirse üretsin kalesini bir türlü gole kapatmayı başaramıyor. Bu nedenle de sıkıntılar yaşıyor. Ev sahibinin de özellikle iç sahada skor üretme yönünden ciddi avantajları var. İki takım da maça verecekleri katkıyla 2,5 gol barajını rahatlıkla aşacaklardır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna