İsviçre ve İsveç Liglerine Kısa Kısa!

İsviçre Süper Ligi’nde geride bıraktığımız 7 hafta sonunda Young Boys 14 puanla liderlik pozisyonunda yer alırken, bu takımı takip eden Zurich 13, Basel 11 ve Luzern de 10 puana sahip durumda. Muhtemelen ligin devamında da ligin dinamiği bu şekilde olacaktır.

Ligin dibinde ise şu anda Grasshoppers, Thun ve Lausanne bulunuyor. Günün karşılaşmalarında ise;

Lausenne – Zürich

Ev sahibi hem iç sahada hem de deplasmanda problem yaşayan bir takım görüntüsü çiziyor. Konuk ekip ise ligin savunma anlamında iyi takımlarından bir tanesi. Ev sahibi kazanmak için sahaya çıksa da bunu gerçekleştirmekte sıkıntı yaşayacaklardır.

St Gallen – Basel

Hafta arası Şampiyonlar Ligi’nde Man United karşısında sıkıntılar yaşayan Basel, her ne kadar rakibine oranla daha iyi durumda olsa da, bu karşılaşmada sıkıntı yaşayabilir. Karşılıklı goller için uygun bir karşılaşma olacaktır.

Young Boys – Luzern

Lider kendi sahasında sadece golü düşünen bir takımı ağırlayacak ve iki takımın da bu karşılaşmadaki öncelikli hedefi skor üretmek olacaktır. Bu durumda gollere yansıyacaktır.

24.haftasına girecek olduğumuz İsveç Ligi’nde de Malmö ligin zirvesinde yer alıyor. 50 puana ulaşmayı başaran takımla en yakın rakibi arasındaki puan farkı 6. Tabii bu haftanın ardından artabilir.

Halmstad – Kalmar

Ev sahibi bir sonraki sezon muhtemelen bu lig de olmayacak ve bir alt lige düşecek. Konuk ekip ise devamlı toparlanmanın peşinde ve bunu da gerçekleştiriyorlar. Bu nedenle konuk ekibe daha yakın olacak bir karşılaşma izleyebiliriz.

Hammarby – Göteborg

Bu karşılaşmanın en önemli detayı 2 takımında 2008’den bu yana oynadıkları karşılaşmalarda alt barajını geçememeleri. Karşılıklı gol için de uygun olacak karşılaşmada bu detay karşılaşma için ciddiye alınması gerekilen bir ayrıntı.

Jonkopings – Sirius

Bu haftanın zor karşılaşmalarından birisi olacak olan bu mücadelede, hangi takımın daha çok kazanmaya ihtiyacı olduğu maçın dinamiğini çözecek bir durum. Bu noktada ev sahibinin ligde kalma savaşı daha ağır basacak gibi duruyor. Tüm bunların yanı sırada iki takımda formsuz zamanlar geçirmeye devam ediyorlar.

Ötersunds – Malmö

Haftanın zor karşılaşmalarından biri olacak ancak ev sahibi hem ligde hem de UEFA Avrupa Ligi’nde yoluna oldukça pozitif bir şekilde devam ediyor ve bunun yanı sırada bu karşılaşmadan alınacak 3 puan bir sonraki sezon UEFA Avrupa Ligi’ni de doğrudan etki yapacağı için kazanmaları gerekecek. Bu durumun farkında olan ev sahibi oyun gücüyle skora gitmeyi deneyecektir.

Bu maçların en iyi oranlar yine Youwin’de sizlerle.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna