Kadıköy’de Beraberlik

Süper Lig’in 2.haftasında sahasında Trabzonspor’u ağırlayan Fenerbahçe,2 kez geriye düştüğü karşılaşmayı beraberlikle tamamladı.

Maçın ilk dakikalarında Burak Yılmaz ile öne geçen Trabzonspor, sonrasında oyunu daha da kontrollü oynamaya çalıştı ancak Sarı Lacivertli takım hem kendi sahasında olması sebebiyle hem de taraftar desteğiyle baskıyı kırmaya çalıştı.

Tabii Ersun Yanal takımlarından görmeye alışık olduğumuz orta sahada sert futbol alışkanlığı  Fenerbahçe’nin dengesini bozdu ve takımın oyun kurması zorlaştı. Zaten orta omurgada problemleri olan Fenerbahçe, hal böyle olunca sistemi değiştirip ön alanda baskı artırmaya çalıştı.

Burada da devreye Persie’nin formsuzluğu girince, Fenerbahçe ilk yarıyı Alper Potuk’a berabere bitirmiş olsa da, 2.yarıda oyuncu değişikliğine gitti.

Fenerbahçe de Valbuena haricinde oyunu hareketlendirmek adına çabalayan bir oyuncunun olmayışı takımı ciddi derecede etkiliyor. Sadece Valbuena’nın çabasıyla olmadığı da bariz belli oluyor.

Takıma yeni katılan Giuliano’nun henüz hazır olmaması ve diğer oyucularla da uyum süreci için birz daha zamana ihtiyacı olduğu net bir şekilde görülüyor. Fenerbahçe’nin ne yapıp edip en kısa zamanda toparlanması gerekiyor. Bu da hafta arası oynanacak olan Vardar maçına denk gelecek. Bu maçtan alınacak mağlubiyet Sarı Lacivertli takım için sıkıntı boyutunu da büyütecektir.

Trabzonspor ise Kadıköy’de oynayabileceği en doğru oyunu oynadı. Orta sahada deplasmanda olmasına rağmen sert bir oyun oynayan ve rakibini yıldıran Bordo Mavili ekip, açıkçası Fenerbahçe’ye oranla çok daha doğru yolda.

Bordo Mavili ekip eğer Sosa’nın transferini gerçekleştirmeyi başarırsa, omurgada çok daha güçlü bir hale gelecek.

Bu da ilerde Burak Yılmaz gol verimliliğini daha artıracaktır. Golden sonra sakatlanıp oyundan çıkmak zorunda kalan deneyimli golcü, Trabzonspor’un oyun planında değişikliğe gitmesine sebep olurken, bu durum Fenerbahçe’nin de işine yaramış oldu.

Kombine Bahislerinize 10.000TL İade

10 Dönüş hediye!