Kara Kartal Beklemeye Geçti!

Beşiktaş, en az 1 aydır ilerleme kaydedemediği Aboubakar konusunda Konfederasyon Kupası’nın bitmesini bekleyecek. Kamerun Milli Takımı’nda görev alan oyuncuyla kupa bittiğinde tekrardan masaya oturulacak ve oyuncunun sahibi olan iki kulübün son kararı vermesi istenilecek.

Oyuncunun alternatifi için Monaco’dan Carrillo ile anlaşmak üzere olduğunu belirten Başkan Fikret Orman, bunu Şenol Güneş’e iletmiş ancak gelen haberlere göre de Şenol Hoca da, Konfederasyon Kupası’nın bitimini beklemenin çok daha doğru olacağını yönetime iletmiş.

İşin çok uzaması pek hayırlı değil ama eğer Aboubakar, bu kupada da yüksek bir performans sergilerse Beşiktaş’ transferi oldukça zor olacaktır.

Burak Yılmaz konusunda da bir diğer alternatifler için girişimlerini bırakmayan yönetim, bu oyuncuya taraftarların sıcak bakmaması sebebiyle, bu transferde ilerlemeyecek gibi görünüyor.

Bu sezon oynanan UEFA Avrupa Ligi çeyrek final maçında Lyon karşısında ilk maçta gösterdiği performansla, Lyon’un dikkatini çeken Marcelo, her an Fransa’ya gidebilir.

Fransız kulübün ısrarla istediği oyuncunun da Lig 1’e gitmeye sıcak baktığı da yine gelen haberler arasında. Beşiktaş’ın 10 milyon euro istediği oyuncusu için Lyon külünün 8,5 milyon euro civarında dolaştığı da gelen haberler arasında.

Bu oyuncunun takımdan gitmesine karşılık da, Panathinaikos’da forma giyen Rodrigo Moledo için girişimlere başlayan yönetimin, resmi teklifi oyuncuya ilettiğini ancak oyuncunun henüz geri dönüş yapmadığı da Kara Kartal’ın gündemini oluşturuyor.

Şimdi Beşiktaş’la ilgili parçaları birleştirdiğimizde ortaya çıkan tabloda şunu rahatlıkla görebiliyoruz. Konfederasyon Kupası’nın ardından Aboubakar konusu bir sonuca bağlanacak ancak onun öncesinde Marcelo transferinden gelecek para, bu oyuncu ve stoper transferi için belirleyici olacak. Bu da demek oluyor ki, bu isimler için taraftarların bir süre daha beklemesi gerekecek.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna