Konfederasyon Kupası

Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası arasında oynanan bu kupada ilk maçlar tamamlandı. A Grubu’nda Portekiz, Meksika ile 2-2 berabere kalırken, 2018 Dünya Kupası’nda ev sahipliği yapacak olan Rusya’da Yeni Zelanda’yı 2-0’lık bir skorla geçti.

Bu durumda da A Grubu’nda Rusya 3 puanla lider olurken, Meksika ve Portekiz 1’er puana sahip oldular. Son sıradaki Yeni Zelanda’nın ise şu anda puanı bulunmuyor. Bugünün maçlarında Rusya – Portekiz ile karşılaşırken Meksika’da Yeni Zelanda ile kozlarını paylaşacak.

Rusya – Portekiz

Meksika karşısında maçın belirli bölümlerinde oyuna üstünlüğünü kuran bir Portekiz izlesek de, alışık olduğumuz bir Portekiz’in sahada olmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Karşılaşmada en dikkat çekici tarafları ise çok kolay gol yemeleri oldu.

Rusya ise daha sağlam ve kontrollü bir oyun ortaya koyuyor. Bu nedenle bu karşılaşmada da benzer bir senaryo çıkabilir.

Meksika – Yeni Zelanda

Rusya karşısında izlediğimiz Yeni Zelanda’nın bu gruptan yukarıya çıkması gibi bir durumun olma şansı oldukça az. Oyun olarak oldukça gerideler. Meksika isteği galibiyeti alacaktır.

B Grubu’nda da Şili ve Almanya ilk maçlarını kazanan ülkeler oldular. Almanya, Avustralya’yı 3-2’lik skorla geçerken, Şili’de Kamerun’u 2-0’la geçti. Zaten bu sonuçlarda beklediğimiz gibi oldu.

Yarın Kamerun ve Avustralya karşı karşıya gelirken, Almanya’da Şili’nin rakibi olacak. Bu karşılaşmalarla ilgili ayrıntıları yarın buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna