Kupada Günün Programı

Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası mücadelelerinde grup aşamalarında artık 3.maçlara başlıyoruz ve gruptaki yakın puan dinamiklerinden dolayı da maçlar aynı saatte oynanacak.  

Bugün oynanacak olan karşılaşmalarda A Grubu’nda artık bir iddiası kalmayan Suudi Arabistan ve Mısır karşı karşıya gelirken, grupta bir üst tura çıkma başarısı gösteren Uruguay ve Rusya’da liderlik için sahaya çıkıyorlar.  

Her ne kadar grup maçları başlamadan önce Mısır’la ilgili bir kısım futbol severler kadrosunda Salah’ı bulundurmasından dolayı umutlanmış olsalar da tek bir oyuncuyla geminin yürümeyeceğini anlamış oldular. Suudi Arabistan içinse pek de ayrıntıya girmeye gerek yok; çünkü takım kadro yeterliliğini elimize alacak olursak elinden geleni yapmaya çalıştı. İki takımın karşı karşıya geleceği bu mücadelede, taraflar açık oyun ve galibiyet isteyeceklerdir. Bu da doğrudan skora yansır ancak Mısır’ın bireysel anlamda kendileri galibiyete taşıyacak oyuncuların fazla olması, son maçı 3 puanla kapamalarına sebep olabilir.

Grubun diğer karşılaşmasında ise heyeacan dorukta olacak. Ev sahibi Rusya 2 maçında da fırtına gibi bir performansa imza atarken ilk ciddi sınavını da Uruguay karşısında verecek. Bu da Rusya’nın bundan sonraki sürecinde ortaya ne koyacağını anlamamız için doğru bir karşılaşma olacak.

Uruguay grubun diğer iki takımına oranla çok daha dengeli ve savunma anlamında da çok daha başarılı bir takım. Rusya’nın zorlanacağı net bir şekilde ortada. Her ne kadar tempolu bir oyun ortaya koymak isteseler de Uruguay buna izin vermeyecektir. İlk yarıda golsüz eşitliğinin olması beklenen karşılaşmada taraflardan biri kazansa bile bu skor anlamında yukarılarda olmaz.

B Grubu’nda ise İran – Portekiz ile İspanya’da Fas ile karşı karşıya geliyorlar. Tabii 3 puanlı İran’ın şansının bulunması Portekiz’i ciddi anlamda zorlayacak gibi duruyor. Son oynanan İspanya karşılaşmasında savunma anlamında ne kadar iyi olduklarını net bir şekilde gördük. Portekiz’de Ronaldo’ya ciddi anlamda iş düşmesi ve eğer durum bu şekilde de devam eder, eşitlik bozulmazsa İran sürprize bile imza atabilir, ki İspanya maçında takım atağa kalktığında tehlike yaratma potansiyellerinin ne kadar yukarıda olduğunu gördük. Portekiz karşılaşmaya favori olarak çıkacaktır.

Grubun diğer maçında İspanya’nın, Portekiz’e oranla çok daha rahat olacağını net bir şekilde söylememiz gerekiyor. Grupta herhangi bir iddiası kalmamış olan Fas muhtemelen bu karşılaşmaya keyif almak için çıkacaktır. İspanya’da kaliteli oyuncularıyla birlikte beklenen skoru alır ve yoluna devam eder.

BONUS: 350TL
Oyna