Kupada Günün Programı

Rusya da düzenelen ve tüm hızıyla devam eden kupada bugün E ve F Gruplarında önemli karşılaşmalar oynanacak.  E Grubu’nda Sırbistan ve Brezilya karşı karşıya gelirken bir diğer mücadelede ise İsviçre ve Kosta Rika takımları karşılaşacak.

E Grubu’nda Brezilya ve İsviçre’nin puanı 4 iken Sırbistan’ın puanı 3. Grubun son sıradaki ve puansız takımı ise Kosta Rika. Bu durumda Brezilya karşısına puan için çıkacak olan Sırbistan’ın bir şekilde Sambacıları durdurması gerekecek.  

Sırplar zaten geride bıraktığımız 2 karşılaşmada genel olarak daha çok savunmaya dayalı bir oyun oynadılar ve son oynadıkları İsviçre mücadelesinde son  dakikada yedikleri golle 1 puandan oldular. Aslında maçın genelinde fena da değillerdi ama son dakikada arka tarafta boşluk bırakınca Sqakiri bunu affetmedi.

Bugünde eğer 90 dakikalık zaman diliminde bir an boşluğa düşecek olurlarsa, Brezilya’da bunu affetmeyecek oyuncuların olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Maçın başından itibaren de Brezilya takımı gol için yüklenecek ve Sırbistan’ı kendi yarı alanında kilitlemek üzerine bir oyun planı geliştirecektir.

Sonuçta Brezilya’nın kadrosunu düşündüğümüzde  bu karşılaşmadan 3 puan  almamaları için herhangi bir sebebin bulunmadığını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Grubun diğer karşılaşmasında ise İsviçre ve bu turnuvanın en zayıf halkalarından biri olan Kosta Rika karşı karşıya gelecek. İsviçre oyun gücüyle bu maçı alıp hem elinde bulunan bu avantajı değerlendirmek isteyecek hem de bir üst tur şansını en iyi şekilde kullanmak isteyecektir.

F Grubu’nda ise Meksika 6 puanla lider durumda ve bir üst tur için işi bitirdi. Burada 3 puanlı 2 takımdan biri olan Almanya ve İsveç bir üst tur için kazanmak zorundalar. Buradan okuduğumuzda da Almanya’nın işi kolay gibi görünüyor.

Grubun ve turnuvanın en zayıf kadrosuna karşı oynayacak olan Almanya son maçında İsveç karşısında elde etmiş olduğu galibiyetin çoskusuyla bugün de bu karşılaşmadan 3 puanı alan taraf olacaktır.

Meksika ve İsveç arasında oynanan mücadelede ise hem Almanya’nın hem de İsveç’in durumunu belli edecek. Muhtemelen Meksika kadro anlamında da bir üst turu düşüneceği için revizyona gidebilir.

Bu karşılaşmanın diğer maça oranla daha sıkı geçeceği net bir şekilde ortada. Zaten İsveç takımı da genel olarak savunma oyununu daha çok kullanan bir takım ve Meksika’nın gol yememek için sahaya çıkacağını düşünecek olursak, dengede bir karşılaşma olmasını umuyoruz. Sadece İsveç gol atmak durumunda olacağı için rakip kaleye yüklenecektir. Bu da savunma anlamında İsveç de problem yaratabilir. Meksika da bunu kullanırksa pozisyon üretmekte zorlanmayacaktır. Yine de ilk yarı itibarıyla skor anlamında dengeli bir mücadele bekliyoruz.

BONUS: 350TL
Oyna