Kupada İlk Çeyrek Finalistler Belli Oldu

Kupada bildiğiniz gibi son 16 turları belli oldu ve ülkeler bu karşılaşmaları kazanıp çeyrek finale yükselmek adına sahaya çıkıyorlar. Dün de bu mücadelelere başladık.

Grup maçlarına oldukça sıkıntılı bir şekilde çıkan ve sonrasında zor da olsa kendini bir üst tura atmayı başaran Arjantin, Fransa karşısına sürpriz için çıkmıştı. Rakibi Fransa ise oynadığı grup karşılaşmalarında çok daha iyi bir görüntü çizmişti.  

Rusya da düzenlenen kupada, ev sahibi haricinde büyük bir taraftar potansiyeline sahip olan Arjantin, bu önemli karşılaşmada bunu pozitif bir duruma çevirip işi bu kez şansa bırakmak istemiyordu ancak bu mücadelede de böyle olmadı.

Diğer maçlardan daha farklı bir 11’le sahaya çıkan Arjantin’de Higuain, Dybala ve Aguero gibi oyuncular karşılaşmaya yedek kulübesinde başlarken, Fransa ise herhangi bir değişiklik yapmadan sahaya çıktı.

Mücadelenin ilk dakikalarından itibaren ağırlığını koyan Fransa, Mbappe önderliğinde özellikle kaptığı toplardan sonra hızlı bir şekilde rakip takımın 3.bölgesinde olumlu işler yapınca skoru bulmakta zorlanmadı ancak Arjantin’de Di Maria takımı adına beraberliği getirdikten sonra Mercado takımını umutlandırsa da, Fransa ne yaptığını bilen görüntüsüyle istediğini aldı. Önce beraberliği yakalayan takım sonrasında da karşılaşmayı 4-3’lük skorla kazandı. Bu skor zaten beklenen bir durumdu. Şimdi Arjantin’de muhtemelen bazı oyuncular milli takıma veda edecektir, ki Mascherano oynadığı son maçın ardından milli takımı bıraktığını açıkladı. Şimdi teknik direktör Jorge Sampaoli’den de bir açıklama bekleniyor.

Dün gecenin diğer karşılaşmasında ise kupanın sürpriz takımlarından biri olan Uruguay ve son Avrupa Şampiyonu Portekiz karşı karşıya geldi. Tabii doğal favori Portekiz’di ancak Uruguay maçlarını değerlendirirken, bu takımın turnuvanın en iyi takımlarının başında geldiğini yazmıştık. Maça harika bir golle başlayan takım, sonrasında en iyi yaptığı iş olan takım savunmasını son derece doğru bir şekilde yapmaya başladı ancak 2.yarıda Portekiz beraberlik golünü bulsa da Uruguay’da gecenin yıldızı Cavani son sözü söyledi ve takımının bir üst tura çıkmasını sağlayan golü attı.

Portekiz geri kalan sürede bir şey yapamadı, ki yapması da beklenemezdi. Alınan bu sonuçların ardından çeyrek finalin ilk eşleşmesi de belli oldu. Uruguay ve Fransa şimdi yarı finale çıkma mücadelesi verecekler ve bu karşılaşmaya dair tüm ayrıntıları yine burada bulacaksınız.

Günün karşılaşmalarında ise İspanya – Rusya ve Hırvatistan ve Danimarka karşı karşıya gelecekler. Oynanacak olan ilk karşılaşmada İspanya hem kağıt üzerinde hem de kadro anlamında favori olacak. Ev sahibi Rusya ise bu mücadelede grup maçlarında yaptıklarından daha fazlasını ortaya koymak zorunda kalacak, ki ilk zorlu mücadelelerinde Uruguay maçında oldukça zorlanmışlardı. Şimdi rakip çok daha zorlu ve İspanya bildiğiniz gibi genelde rakip takımların 3.bölgesinde oynar. Bu da muhtemelen Rusya’yı sıkıntıya sokacaktır. İspanya bugün istediğini alacaktır.

Bir diğer karşılaşmada ise Hırvatistan ve Danimarka karşı karşıya gelecekler. Turnuvanın bu sene Uruguay gibi sürpriz takımlarından biri olan Hırvatistan da bu karşılaşmaya favori olarak çıkacaktır. Açıkçası günün zorlu mücadelelerinden biri olacak bu karşılaşmada, Danimarka’nın savunma performansı maçı belirler ama maçın favorisi Hırvatlar tur atlamayı başaracaklardır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna