Premier Lig de 26.Hafta

Premier Lig de yine yoğun bir programla karşı karşıyayız. Dün tamamlanan maçlarında ardından da bu hafta sonu yeni haftaya geçiş yapacağız.

Bu haftanın önemli karşılaşmalarından olan ve Tottenham’ın 3-0’lık galibiyetiyle sonuçlanan mücadelede, Man United hiç beklemediği bir mağlubiyet alarak, kendi durumunu sıkıntıya soktu. 90 dakika boyunca oyunda etkili bir performans sergileyen Tottenham, United’ı neredeyse abluka altına aldı ve konuk ekibin oyunu planlamasına da izin vermedi.

Bundan sonraki süreçte United’ın işi çok daha zor olacaktır. Oynanan diğer karşılaşmalarda, Liverpool, Huddersfield karşısında 3 puanı 3 golle alırken, Stoke City – Watford ve Newcastle – Burnley’de haftayı beraberlikle tamamladılar. Haftanın yine sonucu merakla beklenen karşılaşmalarından biri olan mücadelede Everton’de kendi sahasında Leicester City’i kendi sahasında 2-1’lik skorla geçti.

Haftanın maçlarında;

Burnley – Man City

Ev sahibi özellikle savunma anlamında ligin iyi takımlarından ve bu nedenle de puan anlamında bu sene iyi işler yaptılar ancak Man City’nin durumunu söylemeye gerek bile yok. Konuk ekip zor bir deplasmanda da olsa kazanacaktır. Skor anlamında belki tatmin edici bir mücadele olmaz ama galibiyet konuk ekipten yana olur.

Bournemouth – Stoke City

Bu hafta konuk olduğu Chelsea deplasmanından galibiyetle ayrılan ev sahibi hiç beklenmedik bir sonuca imza attı ve haftayı 3 puanla tamamladı. Kendi sahasında oynayacağı bu karşılaşmada her ne kadar zor da olsa, kaybetmeyecektir. Karşılıklı gol anlamında beklentilerin karşılanacağı bir mücadele olmasını bekliyoruz.

Brigton – West Ham

Denk güçte iki takımın karşı karşıya geleceği mücadelede, iki takımda skor üretirler; çünkü böyle bir potansiyele sahip iki takım karşı karşıya gelecek. Bunun yanı sıra iki takımında kazanmak isteyecek olması maçın genel dinamiğine de etki edeceğinden dolayı, goller ön planda olacaktır.

Leicester – Swansea 

Ev sahibi Everton deplasmanından mağlubiyetle ayrıldı, ki muhtemelen bu takımda sıkıntı yaratacaktır. Konuk ekip ise 2 haftadır ligin önemli takımlarından olan hem Liverpool’u hem de Arsenal’I mağlup etmeyi başardı. Şimdi deplasmanda oynayacak olsalar da kaybetme olasıkları var demek yanlış bir yaklaşım olacaktır. Bu nedenle tarafların gol üretme şansları daha yüksek olabilir. 

Man United – Huddersfield  

Bu hafta Tottenham deplasmanında beklemediği bir mağlubiyet alan ve lig de Şampiyonlar Ligi için şansını da zora sokan United cephesi iç sahada ne yapıup edip kazanmak zorunda olacağı bir maça çıkıyor. Bu nedenle zayıf rakibi karşısında kazanacaktır.

West Brom – Southampton 

Haftanın zor maçlarından biri olmasını bekliyoruz. E v sahibi iç saha malarında savunma anlamında ortaya iyi sonuçlar koyabiliyor. Bu nedenle gol dengesinin bozulmasının zor olacğı bir mücadele olacaktır.

Arsenal – Everton

Haftanın sonucu merakla beklenen bir başka karşılaşmasında da iki güçlü takım karşı karşıya gelecek. Geçen hafta Arsenal keybederken, Everton’da iç sahada ağırladığı Leicester maçından galibiyetle ayrılan taraf oldu. Ev sahibi kaybetmeyecektir ama yine skor anlamında 2,5 gol barajının geçileceği bir mücadele bekliyoruz.

BONUS: 350TL
Oyna