Premier Lig de Derbi!

İngiltere Premier Lig’de önümüzdeki birkaç hafta fikstür oldukça yoğun olacak ve takımlar hem ertelenen maçların telafisini oynayacaklar hem de sıkışan lig programı içerisinde 3 puan için mücadele edecekler.

Bugün de 3 karşılaşmanın oynanacağı ligde, özellikle Crystal Palace ve Tottenham arasında oynanacak olan mücadele ayrı bir önem taşıyor. Ligin diğer karşılaşmalarında ise Leicester, Arsenal’in konuğu olurken, Middlesbrough’ta Sunderland’i evinde ağırlayacak. Bu karşılaşmaların ayrıntılı analizlerini dün sizlerle paylaşmıştık. Bugün de yarın oynanacak olan M.City ve Man United maçının ayrıntılı analizini yapacağız.

Man City – Man United

64 puanla 4.sırada yer alan takım, 1 puan farkla 1 sıra üstünde yer alan Liverpool’u altında almak için bu karşılaşmaya çıkacak ve eğer buradan 3 puanla ayrılamazsa, bir daha böyle bir fırsatın ayağına gelmesi oldukça zor olur. Aynı şekilde bir süredir devamlı kazanmaya başlayan ve sonunda kendisini ilk 5’in içerisine atan Mourinho’nun öğrencileri de, durumun farkındalar ve bu deplasmandan puanla dönecek olurlarsa, çok ciddi bir virajı kaybetmeden almış da olacaklar.

Bunun yanı sıra bu karşılaşmanın bir derbi olma durumu da karşılaşmayı önemli bir yere taşıyor. İspanya’da da sık sık karşı karşıya gelen Mourınho ve Guardiola, bu kez de kozlarını Premier Lig de paylaşacaklar ve iki teknik adamda kaybetmek istemeyecektir.

Kendi sahasında ve kendi seyircisi önünde oynayacak olan ev sahibi rakibine oranla bir adım daha önde ancak Man United bu kolay çözüleceği anlamına kesinlikle gelmiyor.

İki takımın arasında geçen son 10 karşılaşmada ev sahibi takım 5 galibiyet alırken, konuk Man United ise 4 galibiyet aldı ve bu maçlarda atılan toplam gol sayısı da 28. Bu sayıya bakıldığında da iki takımın arasındaki maçların genelde gollü geçtiğini görmüş oluyoruz. Bu karşılaşmada da taraf bahsinden ziyade 2,5 üstü ve karşılıklı gol mantıklı olur.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna