Premier Lig’de 14.Hafta

İngiltere Premier Lig de bu hafta arası da maçlar oynanacak ve heyecan bu akşam başlayacak. 13 haftalık geride bıraktığımız dilimde Pep Guardiola’nın çalıştırdığı Man City şu ana kadar çok ciddi bir ivme yakaladı ve takım oynadığı üst düzey oyunla da bunun devamını yapacak gibi duruyor.

Guardiola en bilindik özelliği olan pas oyununu kusursuz bir şekilde uygulamaya çalışan takım, rakiplerini ön alana sıkıştırarak eldeki yetenekli oyuncularla bir şekilde golü bulmayı başarıyorlar. Bunun yanı sıra kadro derinliğinin de oldukça fazla olması, Guardiola’nın elini de bir o kadar kolaylaştıran ayrı bir durum olarak ön plana çıkıyor.

Man City’i 8 puan geriden takip eden Man United’ta beklemediği puanları kaybedip sezona sükseli bir başlangıç yapmış olsa da, geride kaldı ve şu anda da takımın oynayacağı tüm maçlardan 3 puan çıkarması gerekiyor. United’ın arkasından gelen Chelsea’de benzer durumlar yaşıyor ve onlarda beklemedikleri puanları kaybettiler ve geride kaldılar. Bu nedenle hem hafta arasında hem de hafta sonunda oynayacakları karşılaşmadan 6 puanı ceplerine koymaları gerekecek. Bu iki takımı takip eden ve ligin şampiyonluk adaylarından olan Liverpool, Arsenal ve Tottenham’ın da bu sıkıştırılmış programdan muhakkak 6 puanla ayrılmaları gerekecek. Bu 3 takımdan Tottenham’ın sezon başına oranla çok daha formsuz olduklarını rahatlıkla dile getirmemiz gerekiyor. Bu iki maçlık süreçte puan kaybedebilirler. Orta sıra takımları ise kendi sahalarında oynadıkları karşılaşmalarda avantaj sahibi olacaklardır. Burada Watford ve Burnley’in çıkışına dikkat etmek gerekiyor. Ligin dibinde yer alan West Ham, Swansea ve C.Palace ise dengesiz durumlarına devam edeceklerdir.

Gecenin karşılaşmalarına baktığımızda;

Brigton – C.Palace

Ev sahibi kendi sahasında karşılaşmanın favorisi olsa da, konuk ekip bu karşılaşmada skora ortak olmayı başarır ve iki takımında karşılıklı goller bulacağı bir mücadele olacaktır. C.Palace’nin hareketli ön hattı buradan sayı üretmeden ayrılmayacaktır.

Leicester – Tottenham

Konuk ekip için mutlaka 3 puanla sonlanması gereken bir mücadele olacak bu karşılaşmada, puan kaybı Tottenham’ı zirveden uzaklaştırır. Tabii aynı şekilde ev sahibini de alacağı mağlubiyet orta sıralardaki yerini bozabilir. Hem ev sahibi açısından hem de konuk ekip açısından zor geçecek karşılaşmada yine 2,5 gol barajı kolaylıkla aşılacaktır.

Watford – Man United

Haftanın yine önemli karşılaşmalarından biri olacak bu mücadelede de yine konuk ekibin 3 puanla bu deplasmanı bitirmesi gerekecek ancak ev sahibinin yabana atılmaması gereken bir takım olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Son zamanlarda Richardlison önderliğinde ön bölgede pozitif bir oyun anlayışı sergileyen takım, United karşısında direnecektir. İki takımında skor üreteceği bir mücadele olmasını bekliyoruz.

West Brom – Newcastle United

Geçen hafta Tottenham deplasmanından 1 puanla dönmeyi başaran ev sahibi, bu hafta kendi sahasında oynayacağı karşılaşmadan 3 puanla ayrılmak isteyecektir, ki geçen hafta oynanan oyundan sonra bunu yapabileceklerini fazlasıyla gösterdiler. Konuk ekibin oldukça formsuz olmasını da buna ekleyecek olursak, ev sahibinin bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılma şansının çok daha fazla olduğunu da söyleyebiliriz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna