Prömiyer Lig’de Yeni Hafta

Dün oynanan ve sürpriz bir sonucun çıkmadığı Premier Lig’de genel tablo beklediğimiz gibi çıktı. Deplasmanda Crystal Palace karşısında zorlu geçen 90 dakikada gülen taraf Eriksen’in golüyle Tottenham olurken, Arsenal’da Leicester karşısında tek golle kazanmayı bildi. Küme düşme potasında bulunan iki takımın karşılaşmasında da Middeslesbrough kendi evinde ağırladığı Sunderland’i tek golle geçse de pek bir işe yaramadı ama en azından 3 puanı hanesine yazdırmış oldu.

Bugün oynanacak olan Man City – Man United karşılaşmasının ardından da Cumartesi Günü yeni haftasına başlayacak olduğumuz lige 5 karşılaşmayla merhaba diyeceğiz.

Southampton – Hull City

Konuk ekibin küme düşme potasını olan yakınlığı tüm maçlarını final havasına sokuyor ve devamlı kazanmak zorunda olan bir takımla karşı karşıya kalıyoruz. Hem puan hem de oyun olarak rakibine göre daha önde olan ev sahibi, bu karşılaşmada galibiyete yakın olan taraf ancak Hull City’in sıkıntılı durumu maçı biraz daha kapalı bir konuma sokabilir. Karşılıklı gol için ideal bir karşılaşma olur.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna

Stoke City – West Ham United

Taraf bahsinin sıkıntılı olacağı bu karşılaşmada iki takımın da ne yapacağı pek belli olmuyor ama gol konusunda da bir o kadar iyiler. Bu nedenle karşılıklı gol seçimi burada da kulağa hoş geliyor. İki takımın aralarında geçen son 10 karşılaşmada ev sahibin 4,konuk ekibin ise 1 galibiyeti bulunurken, bu maçlarda atılan toplam gol sayısı 22. Bu bilgiyi de cebe atmakta yarar var.

Sunderland – Bournemouth

Artık lige veda eden ev sahibinin hiç şansı kalmadı ve tamamen prestij maçlarına çıkıyorlar. Konuk ekip kendi evinde daha iyi olmasına rağmen, lige karşı herhangi bir motivasyonu bulunmayan rakibi karşısında avnatajlı ancak bu ligde ev sahibi takımların zaman zaman beklenmedik sonuçlar aldıklarını da biliyoruz. Bu nedenle gole odaklanmak doğru olur.

West Bromwich – Leicester                   

Arsenal deplasmanında kaybeden Leicester, bu deplasmanda da bu haftayı maç oynamadan geçiren rakibi karşısında, bir adım geride. Gol konusunda sıkıntı olmayacak bir karşılaşma olur. İki takımında kaybedecek bir şeyi yok. Açık bir oyun hafta sonu bizleri bekliyor. İki takımın arasında geçen son 10 karşılaşmada ev sahibinin 6 galibiyetle rakibine ciddi bir üstünlük kurduğunu da unutmayalım.

Crystal Palace –Burnley

Ev sahibi kendi evinde Tottenham’a kaybetti ancak konuk ekibin kadro olarak ne kadar güçlü olduğunun farkındayız. İç sahada iyi oynayan ve kendine denk takımlar karşısında da etkili olan Crystal Palaca maça favori olarak çıkıyor.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna