Rota Fenerbahçe

Fenerbahçe’de milli takım arasından sonra muhtemelen kadro anlamında değişim rüzgarları esmeye başlayacak. Kadroya katılan oyuncuların ardından Cocu’nun ciddi bir değişime gitmesi planlanıyor.  

Muhtemelen ilk dokunuş kalede başlayacak. Geçen sezondan beri takımda ilk kaleci olup olmayacağıyla ilgili tartışmalar sürerken bu sezon başında Altınordu’nun genç eldiveniyle anlaşan takım transferin bitimine az bir zaman kala Bursaspor’dan da Harun Tekin’i kadrosuna kattı.

Tabii yapılan bu hamlelerin ardından da Kayserispor karşılaşmasında kale Harun Tekin’e teslim edildi. Geride bıraktığımız karşılaşmalarda Volkan Demirel’in parlak bir performans sergileyememesinin ardından kaleyi devralan Harun, ilk maçı olmasına rağmen iyi bir performans sergileyince bundan sonrası içinde kalede kalmayı garantilemiş oldu.  

Buradan sonra 2.hamle ise muhtemelen savunma bölgesinde olacaktır. Güven vermeyen Neustadter’in yerine yeni transfer Reyes’i düşünecektir. Oyuncunun diğer savunmacılarla nasıl bir performans sergileyeceğini ise zamanla görmüş olacağız ancak bu değişimin gerektiğini net bir şekilde dile getirmiş olalım.

Bunun ardından değişim rüzgarları devam edecek ve uzun zamandır orta sahada olmak üzere zaman zamanda savunmada forma giyen Fenerbahçe’nin başarılı oyuncusu Mehmet Topal’ın da kulübeye çekilmesi bekleniyor. Bu da en çok tartışılan konulardan biri olacaktır. Zaten eğer aşı tutmayacak olursa Cocu’nun başı çok daha fazla ağrır. Oyuncunun yerine düşünülen isim ise yine transferlerden olan Jailson.

Tüm bu değişimin ardından Fenerbahçe’de ciddi bir forma yarışı da olacaktır ve bunun da takıma faydası olur ancak Cocu önderliğinde her zaman dile getirdiğimiz konu aşının tutmaması. Oyun formatında eğer tempoyu arttıramayacak olursa bu iş yeni transferler olmaz.

Milli takım arasının ardından da ligdeki diğer takımlarda genel olarak bazı değişimler yaşanacaktır. Şu anda liderlik koltuğunda oturan Kasımpaşa’nın bu performansına 2.milli takım arasına kadar devam etme şans oldukça az. Bu da lig sıralamasında bazı değişimlerin olacağı anlamına da geliyor. Bir de bildiğiniz gibi Avrupa’da yarışan takımlar hafta arası maçlar oynayacaklar ve bunlardan bir tanesi de Fenerbahçe. Her sezon olduğu gibi lig performansına bu maçlar doğrudan etki edecek. 1 hafta sonra tüm major liglerde oldukça yoğun bir tempoya gireceğimiz için keyifli bir tempolu bir dönemin bizi beklediğini de belirtmiş olalım. Zaman zaman major liglerle ilgili detaylı analizleri burada bulabileceksiniz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna