Rusya’da Dün Neler oldu ?

Dünya Kupası’nda dün oynanan karşılaşmalarda gol rekoru kırıldı. Bugüne kadar oynanan çoğu karşılaşmalarda gol sıkıntısı çekiliyordu ve kadro anlamında sıkıntı yaşayan takımlar, genelde savunma yaptıkları için oyun kilitleniyor ve takımlar ön alanda yaratıcı olma konusunda ciddi sıkıntılar çekiyorlardı.

Tabii bu durumu Belçika, Tunus karşılaşmasında 5 gol atarak bozmuş oldu ve gözler aynı grupta yer alan İngiltere ve Panama arasında geçecek olan mücadeleye çevrilmişti.

Turnuvanın kadro anlamında güçlü takımlarından biri olan İngiltere’den tabii ki galibiyet bekleniyordu. Panama ise elinden geldiği kadar savunma yapmaya çalışacaktı ancak İngiltere’nin duran toplar konusunda bu turnuvanın en başarılı takımlarından biri olması, Panama’yı da sindirdi ve açılış bir duran top organizasyonu sonrasında Stones’tan geldi.

Golden sonra gardı düşen Panama karşısında oldukça rahat bir performans sergileyen İngiltere rakibine tam 6 gol attı ve karşılaşmayı kazandı. İngiltere bu skorla averaj konusunu da halletmiş oldu. Şimdi bir sonraki karşılaşmada oynayacak oldukları Belçika maçından beraberlikle ayrılsalar bile İngiltere grup lideri olarak bu aşamayı tamamlayacak.

İki güçlü ülke arasında geçecek olan bu karşılaşmada, takımlar da en ciddi sınavlarını vermiş olacaklar, ki aşamada gösterilecek olan performans gurpların ilerleyen süreçlerinde iki takım için neler olabileceğinin de net bir şekilde göstergesi olabilir.

H Grubu’nda da dün iki karşılaşma oynandı ve Japonya, Senegal ile 2-2’lik sonuçla sahadan ayrılırken, Kolombiya da bir sürprize imza atıp Polonya’yı 3-0’lık sonuçla geçmeyi başardı.

Japonya – Senegal karşılaşmasında favori ilk maçta ortaya koyduğu görüntü ile Senegal’di. Fizik yönünden güçlü olan takımın ön alanında da becerikli oyuncuların olması Japonya’yı zorlayacaktı ve zorladı da ancak Japon Milli Takımı’nın özellikle pas alış – verişlerinde ki başarısıyla beraber isabet oranının da tehlikeli noktalarda olması, Japonya’yı Senegal karşısında tutunmaya iten durum oldu.

Polonya ile Kolombiya arasında oynanan karşılaşmada ise, eşit ağırlıklı bir dağılım olması bekleniyordu ancak Polonya ilk maçın ardından bu karşılaşmada da bekleneni veremedi. Aslında turnuva başlamadan evvel takım oyunu konusunda ön plana çıkan takımlar arasında yer alan Polonya belli oldu ki özellikle bu konuda konsantrasyon anlamında ciddi problemler yaşıyor. Bu nedenle de bireysel anlamda iyi oyunculardan kurulu bir takım olsa da Kolombiya ile yarışamadı.

Kolombiya ise bu maça iyi hazırlandığını ilk maça oranla daha iyi hissettirdi. İlk maçta sakatlığı sebebiyle oyuna sonradan giren James Rodriguez’in maça ilk 11’de başlaması, takımın kendine olan güvenini de yerine getirmiş gibi duruyordu. Merkez orta saha organizasyonunu oldukça doğru şekilde yapan Kolombiya, burayı eline geçirince oyun içinde elinde bulundurması gereken kontrolü de yukarıya taşıdı ve kendisine skor yaptıracak pozisyonları üretmiş oldu.

Bu sonucun ardından H Grubu’nda Japonya ve Senegal 4’er puanla ilk sırada yer alırken, Kolombiya 3 ve grubun son sırasında ki Polonya’nın ise puanı bulunmuyor. Şimdi son maçlarda 3 takım potaya girdi ve Japonya – Polonya ile karşı karşıya gelirken, Senegal’da grubun önemli maçında Kolombiya ile karşı karşıya gelecek

Mobil Bahis Siteleri