Şampiyonlar Ligi’nde Gecenin Maçları

Şampiyonlar Ligi’nde bu gece oynanacak olan karşılaşmalarla son 16 turu heyecanına kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Bu akşam ilk maçlarından 0-0’lık eşitlikle ayrılan Man United ve Sevilla karşı karşıya gelirken, bir diğer karşılaşmada da ilk maçı kendi sahasında kazanan Shakhtar, bu kez Roma’nın konuğu olacak.

Man United – Sevilla

İç sahada rakibi karşısında ciddi bir avantajın sahibi olacak olan Mourinho’nun öğrencileri, tur için ağır basıyor.

Hem kadro kalitesi hem de oyun anlamında rakibine oranla çok daha önde olan iç saha temsilcisi, turu geçip çeyrek finale çeyrek finale kalma şansını yakalayacaktır. Konuk ekip muhtemelen sıkı bir savunma anlayışı ile sahada yer alacaktır ve bunu doğru yaparsa da oyunu kilitleyebilir.

Bu tip bir senaryoda oyun uzatmaya gider ancak Man United aradığı skoru alacaktır.

Roma – Shakhtar

Son 16 turunun en zor karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede, ev sahibi Roma’nın işi oldukça zor olur. Kendi sahasında oynasa bile karşısında çok ciddi bir rakip olacak.

Bu tip karşılaşmalarda oyunun genel bütünlüğünü iyi koruyan ve sert oynayan konuk ekip eğer erkenden gol yemezse oyunun kazananı olur.

Tabii bunun bilincinde olan Roma, muhtemelen oyunun ilk dakikasından itibaren, rakip kaleyi abluka altına alacaktır. Golü bulamazsa da risk alıp arka tarafı da boşaltabilir. Bu da Shakhtar’ın işine gelir. İki takımın da skora ortak olmasını beklediğimiz mücadelede, Roma’nın kaybetmesi zor olur ama turu geçme durumu da kolay olmayacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna