Şampiyonlar Ligi’nde Günün Programı

Şampiyonlar Ligi’nde ki büyük heyecan bu akşam oynanacak olan karşılaşmalarla devam edecek ve bizde maçları yakın planda inceleyeceğiz. Tabii özellikle major liglerde mücadele eden takımların maçları merakla beklenirken, sürpriz sonuçlara imza atma potansiyeli olan takımların olduğunu da unutmayalım.

 

E Grubu’nda Hollanda temsilcisi Ajax kendi sahasında AEK Atina’yı konuk edecek ve maçında favorisi olacaktır. Kendi sahasında kendi seyircisi önünde Ajax’ın bu işi şansa bırakacağını düşünmüyoruz. Grubun diğer maçında ise Benfica ve Bayern Münih karşı karşıya geliyor ve bu karşılaşma da özellikle Benfica cephesi için önemli olacaktır; çünkü iç saha temsilcisi rakibinden 1 puan bile almayı başaracak olursa bu devamı için önemli olur ancak Alman ekibinin kadro yapısı ve oyun gücü düşünüldüğünde buradan 3 puanla ayrılmaması için hiçbir neden olmadığını da belirtmek gerekiyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna

F Grubu’nda Shakhtar – Hoffenheim ile karşı karşıya gelirken, Man City’de kendi sahasında Lyon’u konuk edecek. Bu iki karşılaşmada da ev sahibi takımların avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Zaten Guardiola’nın ekibinin iç sahada nasıl bir performans sergilediğini masaya yatırmamıza gerek yok. Diğer karşılaşma da yukarıda söylediğimiz gibi belki ev sahibi avantajlı olacaktır ama yine de ortada bir maç olacağını da ekleyelim.

 

Şampiyonlar Ligi’nde G Grubu’nda ise gecenin merakla beklenen karşılaşmalarından biri oynanacak ve Real Madrid ile Roma’nın karşı karşıya geleceği bu mücadele özellikle tempo anlamında büyük keyif verecektir. Geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde beklenmedik bir çıkışa imza atan Roma, bu deplasman mücadelesine yine iyi bir başlangıç yapmak isteyecektir ama ev sahibinin de bu ligin en tecrübeli takımı olduğunu belirtmek gerekiyor. Ronaldo’nun ayrılışının ardından oyun disiplinini tümüyle değiştiren Real Madrid’nin favori olacağı karşılaşma skor anlamında da tatmin edici olacaktır.

 

Son Grubumuz ise H Grubu. Bu grupta da bu sene kadrosuna Real Madrid’ten Ronaldo’yu katan Juventus, İspanya’da Valencia’nın konuğu oluyor. Bu maçında özellikle skor anlamında bekleneni karşılayabilecek potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Grubun diğer maçında ise Young Boys ve Man United karşı karşıya geliyor. Kendi ligine pek de istediği gibi bir başlangıç yapamayan United, Şampiyonlar ligi’ne iyi başlamak isteyecektir ve bunu yapacak gücü de var.