Süper Lig de Derbi Zamanı

Süper Lig’in 6.haftasında Fenerbahçe, Beşiktaş’ı kendi sahasında ağırlayacak. 5 hafta sonunda ligde 8 puanı bulunan Sarı Lacivertli takım, son hafta kazandığı Alanyaspor maçının ardından biraz da moral topladı ve bunun devamını getirmeleri için de bu karşılaşmadan da 3 puanla ayrılmaları gerekecek.

Bununla beraber Alanyaspor karşılaşmasında alınan 3 puanın bir işe yaraması için de Fenerbahçe’nin yine maçı kazanması gerekecek.

Beşiktaş cephesinde ise her şey oldukça tıkırında gidiyor. Porto maçının ardından iç sahada da kazanmasını bile takım, Kadıköy deplasmanına oldukça moralli gelecek. Bunun bilincinde olan Kara Kartal zaten karşılaşmaya psikolojik üstünlüğü elinde tutarak gelmiş oluyor.

Bildiğiniz gibi derbilerde psikolojik üstünlüğü eline geçirmiş takımların çok daha başarılı olduklarına her zaman şahit olduk. Beşiktaş’ın burada kaybetmesi bir problem olmayacaktır ama Fenerbahçe kaybederse çok ciddi sıkıntılar olabilir.

Şu ana kadar Aykut Kocaman’la ciddi tek bir müsabakadan sonuçla ayrılamayan Fenerbahçe de bu karşılaşma Aykut Kocaman açısından da önemli bir sınav olacak.

Alanyaspor karşısında alınan sonuç her ne kadar önemli olsa da, Alanyaspor karşılaşmasını pek de ciddiye almamamız gerekiyor. Fenerbahçe hala oturtulamamış bir orta saha kurgusu var ve buna bağlı olarak da takım savunmadan ileri çıkışlarda da sıkıntılar yaşayabiliyor. Tek güvendiği isim olan Valbuena önderliğinde pozisyon üretimi için sahada çırpınan Sarı Lacivertli takımın derbide de tek planı bu olursa sıkıntı yaşama oranı yüksek olacak.

Geçtiğimiz sene hatırlayacak olursanız Şenol Hoca, Kadıköy de dengeli bir oyunla oynamış ve Fenerbahçe’nin kontra ataklarda etkili olması bir tehlike yarattığı için kısır bir derbiyi geride bırakmıştık. Tabii şu anda işler tersine dönmüş durumda. Fenerbahçe’nin Valbuena dışında bir silahının bulunmaması ve oyuncunun da topla olan ilişkisinin kaleye çok daha uzak mesafelerde olması, ibreyi yine Beşiktaş cephesine çeviriyor.

Bunun yanı sıra Fenerbahçe’nin Oğuzhan ve Atiba konusunda ciddi önlemler alması gerekiyor. Beşiktaş’ın eğer bu noktadaki pas alışkanlıklarını bozmayı başarırlarsa, o zaman Fenerbahçe açısından durum daha da pozitif olabilir ancak karşılaşmayı belirleyen nokta kesinlikle iki beklerin performansları olacak. Karşılıklı gol ve 2,5 gol üzeri için uygun bir karşılaşma olacaktır.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna