Süper lig de ilk Yarının Sonu

Süper Lig de ilk yarının sonuna geldik ve 17 maçlık periyot tamamlandı. Şimdi kısa sürecek bir aranın ardından lige kaldığımız yerden devam edeceğiz.

17 maçlık süreçte ligin durumuna baktığımızda, Başakşehir’in ligin ilk yarısını lider bitirdiğini görüyoruz. Bir yandan UEFA Avrupa Ligi, bir yandan da ligi götürmeyi çalışan takım, bu kadar maliyetli takımların arasında ligi lider bitirebiliyorsa, bu net bir şekilde takımın başarısıdır.

Bu hafta da deplasmanda Kasımpaşa ile oynayan ve yine rakibi karşısında kendi oyununu kabul ettiren Başakşehir, 90 dakikanın tamamında doğru oyunu oynarak kazanmasını bildi. Muhtemelen ligin 2.yarısında da takıma yapılacak ufak takviyelerle takımın bu yükselişini öngörebiliriz.

 Teknik direktör değişikliğinin ardından çıkışa geçen bir başka takım olan Trabzonspor, Karabükspor karşısında oyunu berabere bitirdi. Ligin zayıf rakiplerinden biri olan Karabük karşısında açıkçası kaybedilen bu puan Bordo Mavili takım açısından pek de parlak bir durum değil. Bunu belirtmek gerekiyor ama hem son zamanlardaki çıkışı hem de devre arasına girecek takım, 2.devrede de bu çıkışını sürdürmeyi devam edecektir.

Haftanın bir başka sürpriz sonuçlarından biri de Kayseri de yaşandı. Kendi sahasında ağırladığı Yeni Malatyaspor karşısında rakibine mağlup olan takım, ilk yarıyı 5.sırada ve 30 puanla tamamladı. Bunun da takım için bir başarı olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

İlk devrenin önemli çıkış yapan takımlarından biri de Göztepe takımı oldu. Hem deplasmanlarda hem de iç sahada aldığı puanlarla ligin zirvesini kovalayan takım her ne kadar bu hafta Galatasaray deplasmanında puan kaybetmiş olsa da, ligin 2.devresinde yine rakipleri için korkulan takımlar arasında yerini alacaktır.

Ligin alt tarafında ise, Osmanlıspor, Gençlerbirliği ve Karabükspor bulunuyor. İkisi Ankara temsilcisi olan bu 3 takım muhtemelen 2.devrede de düşüşüne devam edecektir. Bunun değişmesi içinse bu takımların transfer anlamında takımın gidişatını olumlu bir şekilde etkileyecek olan oyuncuları kadrolarına katmaları gerekecek ancak içinde bulundukları ekonomik durumdan dolayı da bunun olma şansı oldukça az.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna