Süper Lig’de Günün Köşe Başları

Süper Lig’de Günün Köşe Başları

Aykut Kocaman yönetiminde son iki sezondur ciddi bir ivme yakalayan Konyaspor, bu sene hem ligde hem UEFA Avrupa Ligi’nde hem de Türkiye Kupası’nda elinden gelenin fazlasını ortaya koydu ve yarıştığı bu kupalardan birini de alarak, sezonu kupayla tamamlamış oldu.

Kupanın ardından önce hocayla yollarını ayıran takım, şimdi bazı oyuncularla devam etmeme kararı aldı. Önümüzdeki sene sözleşmesi sonra eren Rangelov, Mehmet Uslu, Mbamba, Kaya Trakçı ve Meha Konyaspor’la olan bağını bitiren oyuncular oldular.

Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada oyunculara teşekkür edildi. Bu arada transfer çalışmalarına da hızla devam eden Konyaspor’un yeni teknik direktörü olan Mustafa Reşit Akçay’da yerel bir televizyon kanalına yapmış olduğu açıklamada, giden oyuncuların yerlerini çok daha iyi oyuncularla doldurmaya hazırlandıklarını da açıklayarak, bunun için taraftarın sabırlı olup beklemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Mustafa Reşit Akçay tercihi ile oldukça doğru bir seçim yapan Konyaspor, bunun karşılığını alacaktır.

Sezon hazırlıklarına hızlı bir şekilde devam eden Akhisar Belediyespor’da iç transferde Orhan Taşdelen ve Kadir Keleş’le 2 sene daha devam kararı aldılar. Sözleşmesi biten yabancı oyuncular, Ricardo Vaz Te, Miguel Lopes ve Cikalleshi’yle de görüşmelerin devam ettiği İzmir ekibinden gelen sıcak haberler arasında.

Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynayacak olan Başakşehir’de çalışmalarına devam ediyor. M.City’den transfer etmeyi istedikleri Clichy’den olumsuz haber gelinde bu transferi rafa koyan yönetim, alternatiflerine yönelirken, bir süredir de takımdan gideceği konuşulan Cengiz Ünder ve Edin Visca ile bazı açıklamalarda bulundu.

Cengiz’i takımda tutacaklarını belirten Başakşehir yönetimi, özellikle Abdullah Avcı’nın bunu çok istediğini vurgularken, Edin Visca konusunda da kendilerine ulaşan herhangi bir teklifin olmadığını ancak ulaşırsa da bunu değerlendireceklerini açıkladılar. Edin Visaca’nın ayrıca ayrılmaya sıcak baktığı da gelen haberler arasında.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna