Süper Lig’de Haftanın Son Karşılaşması

basaksehir

Süper Lig’in 13.haftasını bu akşam oynanacak olan Kayserispor – Başakşehir mücadelesi ile kapatacağız. Haftanın en önemli karşılaşmalarından biri olacak mücadelede iki takımında mutlak hedefi galibiyet olacaktır.

Şu anda 26 puanla lider Galatasaray’ın 3 puan gerisinde olan Başakşehir, puan farkını geçen hafta olduğu gibi bu hafta da kapatmak isteyecektir. Tabii ev sahibi de eğer puanını 25 yapacak olursa, Fenerbahçe’nin önüne geçip 3.sıraya yerleşmiş olacak.

UEFA Avrupa Ligi’nde hafta arası Ludogerets deplasmanından galibiyetle dönen Başakşehir de moraller yerinde ancak takım biraz yorgun. Bu nedenle de bu deplasmanda muhtemelen bazı rotasyonlar olacaktır.

Ev sahibi Kayserispor ise iç sahada iyi organize olabilen ve bunun devamında da olumlu sonuçları almayı başaran bir takım olarak ön plan çıkıyor ancak karşılaşmanın dengesini belirleyecek olan Başakşehir’in ortaya koyacağı oyun olacaktır.

Dengenin ilk yarıda bozulmasının zor olacağını düşünürken, bunun yanı sıra gole de odaklanmakta fayda olacağını düşünüyoruz. Son 6 lig maçının 5’inden galibiyetle ayrılan Başakşehir, ciddiyetini bozmak istemez.

İki takımın arasında oynanan son 10 karşılaşmada, ev sahibi 3 kez kazanırken, konuk ekip ise sahadan 6 kez galibiyetle ayrıldı. Bu maçlarda atılan toplam gol sayısı ise 17 ve bunun 12’sine imza atan taraf konuk ekip Başakşehir.

Yukarıda yazdığımız dengeli durumun nedeni ise yine iki takımın arasında geçen son 10 mücadelenin 8’inde 2,5 gol barajının aşılamaması.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna