Süper Lig’de Son Gelişmeler

Yeni sezon hazırlıklarına Florya Metin Oktay Tesislerinde başlayan Galatasaray cephesinden yavaş yavaş transfer haberleri de gelmeye başlıyor. Geçen sezon kulübe kiralık olarak olan gelen ve sergilediği performansla, Galatasaray’ın şampiyonluğuna doğrudan katkı yapan Nagamoto’yla anlaşıldı ve oyuncunun kendisiyle sözleşme imzalandı.  

Şu anda Japonya Milli Takımıyla beraber son 16 turunda Belçika’yla karşılaşacak olan oyuncu, çeyrek final mücadelesi verecek olsa da işleri oldukça zor olacaktır.  

Bunun yanı sıra bir süredir geleceğinin ne olacağı konusunda sıkıntılar olan Donk’la da yeni sözlşeme imzalandığı ve oyuncunun takımla beraber antremanlarda yer aldığı da Galatasaray’la ilgili başlıklarda yer aldı.

Beşiktaş cephesinde de geçtiğimiz günlerde Şenol Güneş’in yaptığı açıklamalar gündeme damga vurdu. Tecrübeli Hoca, Negredo’dan geçen sene verim alamadıklarını ve bu sene de oyuncuyu kadroda düşünmediğini net bir şekilde ifade ederken, maliyeti yüksek diğer oyuncuların da eğer değerini bulacak olurlarsa gidebileceklerini sözlerine ekledi.

Tabii bu açıklamanın ardından Slovakya kadrosuna da alınmayan Negredo’nun artık takımdan ayrılması net bir şekilde bekliyor ancak eğer İspanyol oyuncu gelen teklifleri kabul etmezse muhtemelen Beşiktaş oyuncunun parasını ödemeye devam edecek. Bu da takımı ciddi anlamda sıkıntıya sokacaktır.

Bir ara sağ bek Rafael’i kadrosuna katmak istese de maliyeti sebebiyle oyuncudan vazgeçen Beşiktaş yönetimi, şimdi de Uruguaylı oyuncu Varela’ya yöneldi. Rafael’e göre mali anlamda daha uygun olan oyuncu konusunda eğer Şenol Güneş olumlu rapor verirse bu iş bitebilir.

Bunun yanı sıra şu anda takımın sağ beki olan Gökhan Gönül’le ilgilide konuşan Şenol Hoca, deneyimli oyuncuya şans vereceğini ancak O’nu zorlayacak birinin takımda olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Beşiktaş cephesinde işler daha da karışabilir.

Fenerbahçe’nin çiçeği burnunda teknik direktörü Cocu’da çalışmalarına başladı. Samandıra’da çalışmaya başlayan teknik adam yeni sezon öncesi oynayacakları sistem konusunda takıma ufak tefek yüklemeler yapıyor. Yönetim ise bir yandan takıma katılması beklenen oyuncularla ilgili çalışmalarına devam ediyorlar.

Listenin başındaki isim ise Arsenal’den ayrılan orta saha oyuncusu Jack Wilshere. Geçtiğimiz günlerde de İstanbul’a geldiği iddia edilen oyuncu, İngiltere’de yerel bir gazeteye verdiği röportajda, acele etmeyeceğini ancak doğru teklif geldiğinde yurt dışına çıkma ihtimalinin de olduğunu dile getirmiş. Zor ama bu transfer gerçekleşecek olursa, Fenerbahçe orta sahası için olumlu bir adım olduğunu dile getirmemiz gerekiyor.

Fenerbahçe’de Cocu’nun da ısrarla istediği oyunculardan biri olan ve sözleşmesi Sporting’de olan Bas Dost konusunda çalışan yönetimin bu oyuncuyla ilgili mali ayrıntılara takıldığı ancak bunu da yakın zamanda çözebilecekleri Fenerbahçe’yle ilgili gelişmeler arasında yerini almış durumda.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna