TFF Kararını Verdi

Türkiye Kupası Yarı Final mücadelesinde Fenerbahçe stadyumunda oynanan karşılaşma bildiğiniz gibi yaşanan olaylar sebebiyle tatil edilmişti.  

Karşılaşmanın 52.dakikasında Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in kafasına gelen bir cisimden dolayı, konuk ekibin futbolcuları içeriye girmiş ve olaylar daha da büyümeden engellenmişti.

Maçın ardından tüm futbol severler karşılaşmayla ilgili nihai kararı beklemeye başlamışlar ve geçmişte yaşanan olayların emsallerini göstererek bir bakıma çıkacak karar üzerinden algıları yönetmek istemişlerdi.

Türkiye Futbol Federasyonu da iki takımın savunmasıyla birlikte gözlemci raporlarını da değerlendirip bugün kararını verdi.

Maç kaldığı yerden devam edecek ancak maçın kalan bölümü seyircisiz bir şekilde oynanacak.

Tabii henüz iki takımın yetkililerinden bir açıklama gelmedi ama büyük ihtimalle bir memnuniyetsizlik durumu olacaktır. Dün basına konuşan Aziz Yıldırım, normal şartlarda hükmen Fenerbahçe’nin lehine maçın bitmesi yönünde görüşlerini bildirmişti.

Onun öncesinde ise Beşiktaş’lı yetkililerde bu maçın Beşiktaş lehine sonuçlanmasını istemiş ve eğer aksi bir karar çıkacak olursa da müsabakaya çıkmayacaklarını dile getirip; sonuçlarına razı olacaklarını açıklamışlardı.

Artık iki takımın yetkililerinin açıklama yapmasını bekliyoruz ve çıkan kararlara göre de değerlendirmemizi yapacağız.

Bu hafta sonu Galatasaray’la şampiyonluk yarışında oldukça önemli bir karşılaşmaya çıkacak olan Beşiktaş’ı bu karar da doğrudan etkiler. Bakalım bu stresi yüksek durumu Siyah Beyazlı takım nasıl karşılayacak? Bunu hep beraber göreceğiz ama eğer maçın kalan bölümünü Beşiktaş kazanacak olursa, Fenerbahçe reaksiyonlarıyla bu senenin önüne geçecektir.

Bildiğiniz gibi maçın ardından açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, o gün maçın devam edebileceği yönünde görüşünü bildirmiş ve Siyah Beyazlı oyuncuların bu hareketinin tamamen bilinçli olduğunu da dile getirmişti. Kısacası ortalık daha da kızışacak gibi duruyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna