Trabzonspor’dan Balotelli Atağı

Hemen hemen her transfer döneminde adı Türkiye’den kulüplerle anılan İtalyan oyuncu Balotelli’nin adı şimdi de Trabzonspor’la anılıyor.

Geçtiğimiz sezon Nice’te etkili bir performansa imza atan oyuncunun tek sıkıntısı zaman zaman sahada ve oyun dışında gösterdiği disiplinsiz hareketler ancak saha içinde skor üretimi anlamında oldukça etkili olan İtalyan oyuncunun, Bordo Mavili kulübe katkı yapacağı da ortada.

Her sezon başka bir takımda forma giyen oyuncu, bu sene de rotasını       Trabzonspor’a çevirebilir. Sadece oyuncunun maliyeti anlamında sıkıntı yaşama ihtimali yüksek olan oyuncu ile ilgili bu problemin giderilmesi durumunda, oyuncu bu sezon Süper Lig’de forma giyebilir.

Bunun yanı sıra şu anda kadrosunda 12 yabancısı bulunan Bordo Mavili ekibin, kadrosunda bulunan bazı oyuncuları göndermesi de gerekiyor. Estaban, Pereira, Durica, Medjani, Mas, İbanez, Onazi, Bero, Castillo, Bongonda, N’doye ve Rodellaga olmak üzere kadrosunda 12 yabancısı bulunuyor. Bunlara ek olarak 2 transfer yapma hakkı olan Bordo Mavililer bunu gerçekleştirirse havuzu tamamlamış olacak.

Trabzonspor’un gündemine baktığımızda ise kontenjan aşılacak gibi duruyor. Bu durumda iyi teklifler gelmesi halinde yukarıda adı geçen oyunculardan birkaçıyla yollar ayrılabilir. Gitmesine en sıcak bakılan oyuncu ise şu anda geçtiğimiz sezon devre arasında Akhisar’dan transfer edilen Rodellaga.

Amerika’dan Dallas kulübünün oyuncuyla ciddi olarak ilgilendiği de gelen haberler arasında.

Ersun Yanal’da bir yandan yeni sezon planlaması için çalışmalarına devam ediyor ve bu anlamda da kadrosunda görmek istemediği 5 oyuncunun ismini yönetime iletti. Bu oyuncular, Aykut Demir, Muhammed Demir, Musa Nizam, Sefa Yılmaz ve Ramazan Övüç olarak belirlendi.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna