Türkiye Kupası’nda Yarı Final Gecesi

Bu akşam Türkiye Kupası yarı final ilk mücadelesinde Başakşehir kendi sahasında Fenerbahçe’yi ağırlarken, yarın da Kasımpaşa yine kendi sahasında Konyaspor’u konuk edecek.

Bu sene şampiyonluktan ümidini tamamen yitiren Fenerbahçe’nin ligde hem 2.olmaya hem de bu kupaya odaklandığını biliyoruz. Bu nedenle Fenerbahçe için ilk maç oldukça önemli olacak. Başakşehir cephesinde de değişen bir durum yok. Onlarda Beşiktaş takibini bir kenara bırakırsak bu ilk olumlu bir sonuç alıp Kadıköy’e o şekilde gitmek isteyeceklerdir.

Başakşehir’de Volkan Babacan’ın geçtiğimiz hafta aldığı ceza nedeniyle bu karşılaşmada forma giyemeyeceğini söyleyerek maç analizimize başlayacak olursak; Fenerbahçe’nin buraya favori olarak geldiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

Advocaat neredeyse kendini yeni yeni bulan takım, oyun anlayışıyla nedeyse bir deplasman takımı haline geldi ve bunu da gizlemiyor. Son oynanan Galatasaray maçında sadece savunma yapan ve rakibinin oyununu bozmaya oynayan Fenerbahçe, bulduğu tek pozisyonu da gole çevirerek 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna

Muhtemelen bu deplasmanda da bu oyun tarzıyla sahada olacak olan Sarı Lacivertli takım, ev sahibinin üzerine fazla gitmemeyi tercih edecektir.

Başakşehir cephesi de bu oyun tarzını iyi bilen bir ekip ve şu anda iki takımın oynadığı futbol anlayışları birbirine oldukça benziyor. Başakşehir’in Kadıköy’de kaybettiği maçta Fenerbahçe oyununu tecrübe etmesi bu karşılaşmada işine yarayacaktır. Ayrıca Başakşehir’in de gol için yükleneceğini düşünmüyoruz. Onlarda sabırlı oynayıp Fenerbahçe’yi üzerlerine çekmeye çalışacaklar ancak rakiple arasındaki tek fark gol atmak zorunda olmaları. Kadıköy’de oynanacak olan karşılaşmaya çok daha rahat çıkacak olan Fenerbahçe, bu maçı muhtemelen gol yemeden tamamlamak isteyecek ve onun için de pozisyon bakımında çok zengin bir karşılaşmanın bizi bekliyor olduğunu düşünmek yanlış olur.

Akşam muhtemelen kapalı bir oyun izleyeceğiz. Bunu değiştirecek tek şey, Başakşehir’in erkenden bulacağı gol olur. Bahis tercihlerinde ilk yarı 1,5 altı veya maç sonu için 2,5 alt tercihi kulağa hoş gelen seçimler olur.

Kasımpaşa – Konyaspor

Final için mücadele edecek olan diğer takımlar Kasımpaşa ve Konyaspor da yarın aynı saatte ter dökecekler. Ligde orta sıra mücadelesi veren iki ekibin mücadelesinde bir takımın favori olduğun söylemek yanlış olur. Güçleri denk iki takımın mücadelesinde sabırlı ve az hata yapan takımın kazanacağını söylersek yanılmış olmayız.

Böyle bir durumda da Konyaspor’un ağırlığı ev sahibi takıma göre daha da ön plana çıkıyor. Bu karşılaşmada da bugün oynanacak olan Fenerbahçe mücadelesi gibi kapalı bir oyun tercih edilecektir. Bu nedenle seçimlerinizi buna göre yaparsanız daha doğru olur gibi duruyor.

Kendi saha ve seyircisi önünde daha rahat ve kendi oyununu daha doğru oynayan Konyaspor, bu deplasmanda oyununu açıp rakibine pozisyon vermeyecektir. Kasımpaşa bu mücadelede gol bulup bulmayacağı dengeleri değiştirir. Bu nedenle alt seçimin plasesi karşılıklı gol olabilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna