Türkiye Zor da Olsa!

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda yer alan Türkiye, Antalya da ağırladığı Finlandiya karşısında 2-0’lık galibiyetle 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Türkiye – Finlandiya

Karşılaşmaya iç sahada oynamanın verdiği avantajla başlayan ve ön alanda rakibine uyguladığı yoğun presle ilk 20 dakikalık bölümü 2 golle tamamlayan Türkiye, Cenk Tosun’un golleriyle maçı bitirdi.

Bu gollerin ardından oyunu daha da rölantiye alan ve bu kez kendi sahasına çekilip rakibi beklemeye başlayan Türkiye, biraz da tempo olarak sıkıntı çekerek aslında mecburi bir sistem değişikliğiyle bunu uyguladı dersek yanılmış olmayız.

Rakibin zayıf olması ve ön alanda mücadele eden oyuncularının beceri konusunda sıkıntılarının olması, Türkiye’yi de maçın geri kalanında pek fazla zorlamayınca, Türkiye bu grupta puanını 8’e yükseltmiş oldu.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna

Ayrıca Moldova ile hazırlık karşılaşmasına çıkacak olan Türkiye de Ömer Toprak, Volkan Babacan ve Volkan Şen bu maçın kadrosundan çıkarıldı.

Grubun diğer karşılaşmalarında alınan sonuçlar da beklediğimiz gibi oldu. İç sahada ağırladığı Ukrayna’yı tek golle geçen Hırvatlar artık grubu da neredeyse bitirme durumuna geldi.

Kalinic’in ilk yarıda attığı golle kazanan Hırvatlar, böylece puanını da 13’e yükseltti.

Bu grubun sonucu merakla beklenen ve özellikle hem Ukrayna’yı hem de Türkiye’yi yakından ilgilendiren Kosova – İzlanda maçının galibi de konuk ekip oldu.

Zaten bu tip karşılaşmalarda konsantrasyon ve oyun olarak doğru oyunları oynayabilen İzlanda için beklediğimiz bir sonuçtu.

Şimdi 6.aya kadar beklenecek olan maçlarda Türkiye Kosova deplasmanına gidecek ve mutlaka galip gelmek zorunda olduğu bir karşılaşmaya çıkacak.